Ливърпул победи с 2:0 Интер в ШЛ (ВИДЕО)

Байерн едва измъкна 1:1 като гост на РБ Залцбург, опашкарят Леванте изненада с 1:0 като гост шампиона Атлетико в отложен мач от Ла Лига

Ливърпул победи като гост Интер с 2:0 в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига.

Двата отбора оправдаха очакванията за динамичен мач и голямо тактическо надлъгване.

В мача по-добре влязоха Ливърпул, и имаха повече чисти положения преди почивката. В отбора на Интер ясно личеше липсата на контузените Хоакин Кореа и Робин Госенс, както и наказаният Николо Барела.

Въпреки силното начало на мърсисайдци, футболистите на Интер имаха своите шансове, като най-близо до гола бяха в 16-ата минута, когато Хакан Чалханоглу нанесе мощен изстрел с левия крак, но напречната греда спаси Ливърпул от попадение.

Футболистите на Юрген Клоп веднага отговориха и създадоха няколко поредни опасни момента пред вратата на Интер.

Въпреки старанието на двата отбора, през първото полувреме не бяха отчетени точни изстрели. На почивката Юрген Клоп реагира със смяна, като второто полувреме започна с Роберто Фирмино на мястото на Диого Жота.

Интер се настани трайно пред вратата на гостите, създавайки много опасни атаки, но до точен удар така и не се стигна. Все пак Интер успя да отбележи гол, но попадението на Един Джеко беше отменено заради засада.

В 75-ата минута Ливърпул дочака своя миг, когато след центриране от корнер Роберто Фирмино засече топката с глава и отбеляза за 0:1.

Всичко в мача приключи в 83-ата минута, когато след центриране от страна на Александър-Арнолднастъпи суматоха в наказателното поле на Интер, и най-съобразителен се оказа Мохамед Салах, след чийто удар резултатът стана 0:2.

Така Ливърпул взе солиден аванс преди реванша на „Анфийлд“ на 8 март.

РБ Залцбург бе на минути от възможността да поднесе една от най-големите изненади в Шампионската лига тази година. Отборът, воден от треньора Матияс Ясле, изигра един от най-добрите си мачове срещу германския колос Байерн (Мюнхен). Срещата започна на високи обороти, а опасностите се редуваха и пред двете врати.

Отборът на домакините стигна до гол в 21-ата минута, реализиран от Адаму.

Байерн веднага взеха инициативата, като направиха няколко сериозни пропуска пред вратата на Залцбург. Най-чистият беше в 30-ата минута. При него Лерой Сане пропусна да уцели вратата. Малко преди почивката домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния арбитър.

Натискът на Байерн се засили през втората половина на мача, но изравнителният гол дойде чак в 90-ата минута, когато дълго центриране бе продължено от Томас Мюлер към Левандовски, който не успя да стигне до топката, но изскочилият зад него Кингсли Коман отблизо реализира за 1:1.

От тази година в елиминационната фаза на турнира Шампионска лига отпада правилото за гол на чужд терен. Реваншът е на 8 март в Мюнхен.

Атлетико (Мадрид) допусна изненадващо домакинско поражение от Леванте с 0:1 в отложен мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „Уанда Метрополитано“ единственият гол в срещата падна в 54-та минута, когато точен за гостите от Валенсия бе Гонсало Мелеро, който получи асистенция от Хорхе Де Фрутос Себастиан. Атлети рядко създаваше опасности преди вратата на съперника, който в крайна сметка напълно заслужава ликува с ценните три точки в битката за оцеляване.

Съставът остава на дъното въпреки едва втората си победа от началото на кампанията в първенството, като е вече на десет точки от намиращия се над чертата Гранада. Възпитаниците на Диего Симеоне пък понесоха удар по амбициите за място в топ 4, като са пети, с равен брой точки с четвъртия Барселона, който обаче има мач по-малко.

За „дюшекчиите“ предстои гостуване на Осасуна, докато Леванте пътува до Виго за визита на Селта.