Ливърпул победи с 3:1 като гост Тотнъм в дербито на Висшата лига (ВИДЕО)

Наполи на полуфинал за Купата след 4:2 над Специя, Андрей Гълъбинов игра първото полувреме, Атлетик (Билбао) и Гранада на четвъртфинал в Испания

Ливърпул победи с 3:1 Тотнъм в дербито на Висшата лига. Сблъсъкът на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ предложи куп емоции, четири гола и още два отменени след намесата на ВАР. С успеха си Ливърпул сложи край на серията си от пет мача без победа във Висшата лига, в които бяха събрали едва три точки.

Срещата започна вихрено за домакините и още в 3-та минута Сон прати топката зад Алисон. ВАР обаче сигнализира, че има нещо нередно и повторенията показаха, че кореецът е бил в положение на засада.

В 22-та минута Сон отново беше близо до гола, но след перфектен удар Алисон показа зашеметителен рефлекс и спаси. Малко след това пък Мане имаше шанс да открие, но Уго Лорис също показа световна класа.

Играта на двата отбора затихна леко след шеметното начало и точно когато си мислеха, че ще се приберат на почивката при 0:0, Ливърпул поведе. Садио Мане подаде към Роберто Фирмино, който от близко разстояние нямаше как да сбърка и вкара за 0:1.

След почивката Ливърпул удари отново. Трент Александър-Арнолд беше на точното място да стигне до спорна топка в наказателното поле и с прострелен удар прониза Лорис.

Само две минути след това Тотнъм намали. Хойберг получи отличен пас и без да се замисли прати силен изстрел в очертанията на Алисон за 1:2.

В 57-та Мохамед Салах отбеляза след страхотен изстрел от границата на наказателното поле. Радостта на гостите обаче беше краткотрайна, след като ВАР също им отне гол, заради игра с ръка при началото на атаката.

В 65-та минута обаче Ливърпул все пак покачи преднината си. Садио Мане засече по страхотен начин точно центриране и прати топката неспасяемо във вратата на домакините.

Така Ливърпул събра 37 точки и се върна в Топ 4, измествайки от там Уест Хям. Тотнъм пък остава на шестото място с 33 точки и мач по-малко от останалите си съперници за челните места.

Наполи разби с 4:2 Специя и се класира за 1/2-финала от турнира за Купата на Италия. Домакините от Неапол решиха всичко през първото полувреме, когато вкараха и четирите си гола. Българският нападател на гостите Андрей Гълъбинов започна като титуляр, но бе заменен на почивката.

Головата фиеста стартира още в петата минута. При разбъркване в наказателното поле топката стигна до Пьотър Жиелински, който отправи удар и след рикошет топката върху напречната  греда. Елсейд Хисай я овладя и подаде за Кулибали, който отблизо с пета вкара красив гол за 1:0.

В 20-ата минута резултатът бе удвоен. Лосано получи пас зад защитата, напредна и със силен шут покачи на 2:0. Десет минути по-късно Матео Политано направи резултата класически. Той бе изведен с прехвърлящ пас и елегантно чукна кълбото покрай вратаря.

Наполи можеше да вкара куриозен гол в 33-ата минута, когато Инсиние опита да прехвърли вратаря на съперника почти от центъра и малко не му достигна да успее. Четвъртият гол за домакините все пак стана факт в 40-ата минута, когато Инсиние бе оставен необезпокояван да напредне с топка в крака и да подаде за Елмас, който стреля във вратата за 4:0.

През втората част Наполи пожали съперника и видимо намали оборотите, за да запази сили за важните мачове, които предстоят в Серия „А“. Това позволи на Специя да вкара два бързи гола. Първо Гияси се разписа в 71-ата минута, засичайки подаване на Дженаро Акампора отблизо, а след това и самият Акампора вкара в 73-ата минута с далечен удар и с помощта на рикошет.

На полуфиналите Наполи ще изиграе два мача с Аталанта.

Атлетик (Билбао) се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на Краля след обрат срещу Алкояно. Баските спечелиха с 2:1 и по този начин сложиха край на приказката на третодивизионния тим, който в миналия кръг изненадващо елиминира Реал (Мадрид) с 2:1 след продължения.

Алкояно изненадващо поведе в резултата срещу супершампиона с гол на Карбоней в 39-ата минута.

Това принуди треньорът на Атлетик Марселино Гарсия Торал да пусне в игра в началото на второто полувреме Раул Гарсия и Икер Муниаин.

Асиер Виялибре изравни резултата в 53-ата минута.

В 66-ата минута на терена се появи и героят от финала за Суперкупата на Испания – Иняки Уилямс. Именно той реализира победното попадение за Атлетик в 78-ата минута.

Гранада също е на 1/4-финал за Купата на Испания.

Възпитаниците на Диего Мартинес очаквано се срещнаха трудности срещу състава от Сегунда „Б“ Навалкарнеро в сблъсъка помежду им от 1/8-финала и го разбиха с категоричното 6:0 като гост.

Точни за успеха на Гранада бяха Херман Санчес в 9-ата, Алберто Соро в 24-ата, Феде Вико в 32-ата, Роберто Солдадо в 34-ата, Димитри Фулкие в 72-ата и Хорхе Молина в 78-ата минута.