Ливърпул победи с 5:3 Челси и вдигна изстраданата 30 години шампионска титла (ВИДЕО)

Клубната легенда сър Кени Далглиш връчи трофея на капитана Джордан Хендерсън, хиляди фенове в дива радост пред „Анфийлд“

Шампионът на Англия Ливърпул изнесе страхотно представление в последния си мач на „Анфийлд“ през този сезон, в който победи с 5:3 Челси. Зрелищният успех и красивите голове обаче бяха само предястието за мърсисайци, които след последния съдийски сигнал получиха чаканата в продължение на 30 години титла във Висшата лига. Новият шампион бе коронясан на специална платформа, издигната на емблематичната трибуна „Коп“, където клубната легенда сър Кени Далглиш връчи трофея на капитана Джордан Хендерсън.

Въпреки призивите да си останат у дома, хиляди фенове бяха обградили митичния стадион „Анфийлд“ и отпразнуваха подобаващо мечтатата и изстрадана в продължение на 3 десетилетия шампионска титла.

Старт на головото шоу даде Наби Кейта в 23-ата минута с феноменален удар от дистанция. Не по-малко красиво попадение отбеляза Александър-Арнолд в 38-ата от фаул. Вайналдум отбеляза в 43-ата, а Жиру намали в добавеното време. След почивката Фирмино покачи на 4:1 в 55-ата, прекъсвайки головата си суша на „Анфийлд“. Тами Ейбрахам върна едно попадение в 61-ата, а Пулишич даде надежи на лондончани в 73-ата с нов гол. Бърза контраатака и гол на Окслейд-Чембърлейн в 84-ата донесе 31-ата победа за мърсисайдци през сезона. Така Ливърпул допусна едно единствено реми през кампанията – 1:1 с Бърнли на 11 юли тази година.

Интересното е, че именно Челси официализира титлата на Ливърпул с победата си над Манчестър Сити на 25 юни.

Манчестър Юнайтед не успя да пречупи Уест Хем на „Олд Трафорд“ и двата тима завършиха 1:1. „Чуковете“ поведоха от дузпа в края на първото полувреме, а домакините изравниха в 51-ата чрез Грийнууд.

Така „червените дяволи“ вече са с точка пред Лестър и се изравниха с третия Челси. В последния кръг Юнайтед гостува на Лестър и победа или равен ще гарантират на тима участие в Шампионска лига. Със спечелената точка Уест Хем си гарантира и на практика оставането в елита за следващия сезон.