Ливърпул подчини Байерн с 3:1 като гост! (ВИДЕО)

Меси поведе Барселона към четвъртфиналите с 5:1 срещу Лион

Ливърпул спечели с 3:1 гостуването си на Байерн (Мюнхен) и продължава към 1/4-финалите на Шамипионска лига, след като първият мач завърши 0:0. Садио Мане на два пъти и Върджил Ван Дайк се разписаха за гостите, а Жоел Матип си заби автогол.

Успехът на Ливълпул затвърди тоталната доминация на английските отбори. В следващата фаза на турнира продължават още Тотнъм, който на два пъти победи Борусия (Дортмуд), и Манчестър Сити, който изхвърли Шалке 04.

В 25-ата минута Садио Мане откри резултата. Той се възползва от грешка на вратаря Мануел Нойер, който незнайно защо беше излязъл да го посрещне на границата на наказателното поле, завъртя се и го прехвърли за 0:1.

Байерн успя бързо да се върне в мача. В 39-ата минута Гнабри центрира остро във вратарското поле, където Жоел Матип засече топката и си отбеляза автогол за 1:1.

В 69-ата минута гостите отново поведоха. Върджил ван Дайк вкара с глава след центриране от корнер за 1:2.

Гостите стигнаха до още едно попадение. Разписа се отново Мане в 85-ата минута. Салах подаде към сенегалеза, а той с глава порази вратата на Байерн за 1:3 и всичко приключи. Така Юрген Клоп отново преживя триумф срещу баварците, както го правеше като наставник на Борусия (Дортмунд).

В другия реванш снощи Барселона унищожи с 5:1 френския Лион с 2 гола и 2 асистенции на Лионел Меси. Коутиньо, Пике и Дембеле вкараха останалите попадения, а почетния гол за гостите отбеляза Лука Тусар.