Ливърпул разби Арсенал с 5:1 (ВИДЕО)

Рейнджърс спечели дербито със Селтик, Кристиано Роналдо отново спаси Ювентус

Ливърпул продължава похода си към първа титла в елита на Англия след 29-годишна пауза. Мърсисайдци са печелили първенството на Англия 18 пъти, последният път е през сезон 1989/1990, но нито веднъж от създаването на Висшата лига.

Головата машина на Юрген Клоп днес прегази Арсенал с 5:1 в дербито на 20-ия кръг. Лондончани откриха резултата в 11-ата минута чрез Мейтланд-Найлс, след което домакините тотално доминираха на „Анфийлд” и показаха за пореден път головата си мощ. Фирмино вкара два бързи гола, последвани от попадения на Мане и Салах. След почивката Фирмино оформи своя хеттрик в 65-ата минута.

Ливърпул е на върха в Премиър лийг с 54 точки – на 9 от втория Тотнъм и 10 от Манчестър Сити, като „гражданите” играят последния си мач за годината днес на „Етихад” срещу Борнемут. Арсенал остава на 5-а позиция с 38 точки. Един от най-сериозните изпитания през новата година за Ливърпул ще бъде първия мач за 2019-та, когато гостува именно на другия фаворит в надпреварата – Манчестър Сити (дербито е на 3 януари).

Останалите резултати: Лестър – Кардиф 0:1, Тотнъм – Уулвърхемптън 1:3, Брайтън – Евертън 1:0, Уотфорд – Нюкасъл 1:1, Фулъм – Хъдърсфийлд 1:0

В Шотландия Глазоу Рейнджърс постигна първа победа в дербито срещу Селтик след 2012 година, като спечели с 1:0 с гол на Райън Джак в 30-ата минута. Дербито бе изгледано с интерес от българина Стилиян Петров, който остана разочарован от загубата на „детелините“.

В Италия Кристиано Роналдо отбеляза два гола за домакинския успех на Ювентус с 2:1 срещу Сампдория в мач от 19-ия кръг на Серия „А“. Португалецът се превърна в герой за „бианконерите“ във втори пореден мач. В двубоя с Аталанта той влезе от пейката и спаси тима от загуба, като вкара за 1:1.

Останалите резултати: Лацио – Торино 1:1, Киево – Фрозиноне 1:0, Сасуоло – Аталанта 2:5, Дженоа – Фиорентина 0:0, Удинезе – Каляри 2:0, Парма – Рома 0:2, Емполи – Интер 0:1, Милан – СПАЛ 2:1, Наполи – Болоня 3:2