Ливърпул разби Евъртън с 4:1 в мърсисайдското дерби (ВИДЕО)

Ето и останалите интересни мачове в Европа от снощи

Ливърпул разби Евъртън с 4:1 в мърсисайдското дерби от 14-ия кръг на английската Висша лига. Срещата ще се запомни с факта, че мениджърът на домакините Рафаел Бенитес се изправя срещу бившия си клуб, с който постигна някои от най-големите успехи в кариерата си. Двубоят премина изцяло под контрола на футболистите на Юрген Клоп, които още в 20-ата минута водеха с 2:0 след голове на Джордан Хендерсън и Мохамед Салах. Демарай Грей върна надеждите на „карамелите“ за нещо повече с гол в 38-та минута, но силите им стигнаха само за толкова.

Натискът на Ливърпул продължи и през второто полувреме, когато Салах отбеляза трети гол за „червените“ в 64-ата минута, а след това се разписа и Диого Жота в 79-ата минута. С победата си Ливърпул се затвърдиха на третата позиция във временното класиране и са съвсем близо до върха.

Реал (Мадрид) се откъсна на седем точки на върха в класирането на Ла Лига, след като победи Атлетик (Билбао) с 1:0 у дома в отложен мач от първенството. На „Сантяго Бернабеу“ гостите имаха няколко отлични шанса да поведат в резултата, но пропуски направиха Инаки Уилямс и Раул Гарсия, а пет минути преди почивката Карим Бензема изведе Кралския клуб напред.

След почивката баските направиха всичко по силите си да изравнят, но играчите на Карло Анчелоти успяха да удържат преднината си и да стигнат до ценен успех. По този начин Реал вече има 36 точки, седем повече от втория Атлетико (Мадрид), който е изиграл мач по-малко. Атлетик (Билбао) заема седма позиция в подреждането с актив от 20 точки.

За Реал (Мадрид) предстои гостуване на Реал Сосиедад в събота от 22:00 часа българско време, докато в понеделник Атлетик Билбао има визита на Хетафе.

Интер се доближи на две точки от лидера в класирането на Серия „А“ Наполи, след като победи Специя с 2:0 у дома в мач от 15-ия кръг на първенството. На „Сан Сиро“ Роберто Галярдини и Лаутаро Мартинес от дузпа донесоха успеха на „нерадзурите“, след който възпитаниците на Симоне Индзаги вече дишат във врата на лидера Наполи.

Неаполитанци направиха грешна стъпка в битката за титлата, след като изпуснаха победата при гостуването си на Сасуоло. Играчите на Лучано Спалети дръпнаха с два гола до 60-та минута след попадения на Фабиан и Дрис Мертенс, но домакините се пребориха за точката с голове на Джанлука Скамака в 71-та и Джан Марко Ферари в 93-та минута. По този начин Наполи вече има 36 точки, една повече от втория Милан и две повече от третия Интер.

Вчера Милан записа класически успех с 3:0 при визитата си на Дженоа. Жуниор Месиас отбеляза два гола за победата, а Златан Ибрахимович добави един. В другия мач от миналата вечер Болоня победи Рома с 1:0 у дома.

Мачът между Уотфорд и Челси на „Викъридж Роуд“ от 14-ия кръг на Висшата лига бе прекъснат за повече от половин час през първата част, след като фен на домакините получи сърдечен арест и трябваше да получи първа помощ на трибуните.

Играчите на двата тима дадоха знак на рефера Дейвид Куут, че на трибуните се случва нещо извънредно, след което той прибра футболистите в съблекалните и прекъсна двубоя за повече от 30 минути. Междувременно привърженикът получи медицинска помощ и бе откаран в близката болница, а впоследствие домакините потвърдиха, че човекът е получил инфаркт, но вече е в стабилно състояние.

На терена Челси успя да спечели с 2:1 и да остане на първото място в класирането.

Подобрен инцидент, макар и по-лек, имаше и на срещата между Саутхемптън и Лестър Сити на „Сейнт Мерис“, като там второто полувреме се забави с пет минути, а пострадалият бе в съзнание при откарването му в болница.