Ливърпул разби Рома с 5:2, римски фенове спретнаха бой с колани (СНИМКИ И ВИДЕО)

Фен на Ливърпул тежко ранен и с опасност за живота след бой пред местен пъб

Ливърпул разби гостуващия Рома с 5:2 в първата среща от полуфиналния им сблъсък в Шампионската лига и си осигури комфортен аванс преди реванша в Рим. Мърсисайдци мачкаха „вълците” до 80-ата минута и можеха да обезсмислят ответния мач във Вечния град, но след излизането от игра на звездата им Мохамед Салах инкасираха две бързи попадения.

По два гола вкараха Салах и Фирминьо, а едно попадение добави Трент Александър-Арнолд. Един Джеко и Пероти от дузпа върнаха надеждите на гостите 5 минути преди края. В последните минути гостите дори натикаха играчите на Юрген Клоп в тяхната половина и имаха шансове да върнат още голове, но не успяха и ще се надяват на чудо с три чисти попадения в реванша.

Дербито обаче бе белязано с бой с колани и дори с чук, като фен на Ливърпул е пострадал сериозно. Запалянкото на червените е на 53 години и е в критично състояние. Инцидентът се е случил около 19:35 часа местно време пред „Албърт пъб“, в близост до стадиона. Смята се, че група фенове на Рома е причакала запалянковци на Ливърпул.

Полицията в Мърсисайд е задържала двама души на 25 и 26 години, които са заподозрени като евентуални извършители. Те са обвинени в опит за убийство и ще бъдат разпитвани от детективи.

„Според очевидци жертвата е била ударена с колан, след което е паднала на земята. За момента знаем, че състоянието му е критично, но не можем да кажем нищо повече“, съобщи началникът на полицията Пол Спейт.

Преди началото на мача имаше сблъсъци около стадион „Анфийлд“, след като група от 80 италианци се озова много близо до мястото, където традиционно се събират фенове на Ливърпул.

Кадри на BBC показаха как един мъж лежи безжинено на земята, вероятно след като е бил ударен. Според очевидци един от феновете на Рома дори е носил чук.

Общо броят на задържаните фенове на Рома е седем, като те са на възраст между 20 и 43 години. В някои са открити оръжия.