Ливърпул разби със 7:0 Спартак (М), Ивелин Попов не игра (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от снощи и кои се класираха напред в Шампионската лига и Лига Европа

Ливърпул разгроми със 7:0 над руския шампион Спартак (Москва) в среща от Група „Е“ на Шампионската лига. След успеха си мърсисайдци финишираха като лидери в своята група с актив от 12 точки.

Коутиньо бе над всички в този мач и се отчете с хеттрик след попадения в 4-ата, 15-ата и 50-ата минута. Фирмино и Мане също записаха името си сред голмайсторите. Kариоката бе точен в 19-ата минута, а сенегалецът вкара два гола в 47-ата и 76-ата минути. Салах реши всичко в 86-ата минута.

Ивелин Попов бе в групата на московчани за тази среща, но остана цял мач на резервната скамейка. Утешитeлното за гостите е, че все пак ще играят в Лига Европа през пролетта.

Британските медии пък веднага се пошегуваха, че причината за успеха на мърсисайдци е бирата, с която ги захранва Юрген Клоп, а за падението на московчани – забраната за секс, наложена от клубната лекарка Виктория Гамеева.