Ливърпул рухна у дома след 68 мача, Бърнли превзе с 1:0 „Анфийлд“! (ВИДЕО)

Барса напред за купата след продължения, Лацио победи с гол в последната минута, Луис Суарес с 2 гола за Атлетико (Мадрид)

Бърнли превзе „Анфийлд“ след 1:0 срещу Ливърпул. Шампионите нямаха загуба на своя стадион в 68 мача за първенство. Ашли Барнс вкара от дузпа, за да сложи край на тази феноменална серия. Тимът на Юрген Клоп нe e печелил вече пет последователни двубоя, а в последните четири няма отбелязан гол. Успехът пък помогна на гостите да се откъснат на седем точки от зоната на изпадащите.

Ливърпул натисна своя съперник от първата минута, но без особен резултат. Тимът на Юрген Клоп опита няколко далечни удара. Шакири и Окслейд-Чембърлейн пробваха да изненадат вратаря на съперника, но без резултат. След половин час игра Ориги си освободи пространство за изстрел в наказателното поле, но Поуп спаси.

Така се стигна до 43-ата минута, когато защитник на Бърнли допусна груба грешка и остави Дивок Ориги сам срещу вратаря. Нападателят на Ливърпул стреля покрай Ник Поуп, но и топката се удари в напречния стълб на вратата.

Секунди след последния съдийски сигнал страстите на терена се нагорещиха, след като Фабиньо и Ашли Барнс се спречкаха. Няколко играчи влязоха в конфронтация, а същото сториха двамата треньори Юрген Клоп и Шон Дайк, но в тунела. Ливърпул претендираше за втори жълт картон на Барнс, но вместо това картон видя само Фабиньо.

В 51-вата минута Трент Александър-Арнолд стреля опасно, но Поуп отново се намеси. Шест след това Юрген Клоп извърши двойна смяна. В игра се появиха Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Час след началато на мача Вайналдум пробяга почти целя терен с топка в крака и стигна до границата на наказателното поле, за да подаде към непокрития Мохамед Салах. Египтянинът стреля позиция, но Поуп отново беше блестящ.

В 74-ата минута Александър-Арнолд опита центриране в наказателното поле, а играч на Бърнли докосна топката с ръка. Съдията обаче подмина ситуацията, а ВАР също не видя аргументи да бъде отсъден наказателен удар дузпа. Вместо това в 82-ата Бърнли получи дузпа за нарушение на Алисон срещу Барнс, който сам пое отговорността да изпълни дузпата и вкара за 0:1.

В 89-ата минута Александър-Арнолд отправи прострелно подаване към Роберто Фирмино, който подложи крак и насочи към вратата, но топката отново бе блокирана пред голлинията и Бърнли оцеля.

Барселона отърва голям резил срещу Корнея в мач от 1/16-финалите за Купата на Краля. Третодивизионният тим, който в миналия кръг изхвърли Атлетико (Мадрид), измъчи каталунците. Тимът на на Роналд Куман мина през продължения, за да спечели с 2:0 и да продължи напред в надпреварата. Головете отбелязаха Усман Дембеле и Мартин Брайтуайт.

Гостите започнаха без наказания Лионел Меси.  Жорди Алба и Френки де Йонг също липсваха, след като получиха почивка. Куман включи в групата петима футболисти от дублиращата формация, като един от тях – Илаиш Мориба, дори започна титуляр.

В 15-ата минута Мориба центрира и топката се удари в ръката на Морено от домакините, но реферът Карлос Дел Серо Гранде не даде дузпа, а в турнира за Купата на краля няма ВАР.

В средата на първото полувреме защитата на Барселона не се ориентира добре след изпълнение на корнер, но Онтиверос също се забави и пропусна да нанесе добър удар.

Тринкао застраши вратата на Корнея в 35-ата минута, но Рамон спаси. Четири след това Алберт Естейес извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа в полза на Барселона. Зад топката застана Миралем Пянич, но неговият удар не се оказа достатъчно добър, като Рамон успя да спаси.

На почивката Куман извади Рики Пуч и пусна в игра Дембеле. Каталунците веднага имаха шанс да поведат, но Брайтуайт стреля право в Рамирес.

В 48-ата минута Мартин Брейтуейт получи топката в наказателното поле, но завършващият му удар бе отразен от стража на домакините. Десет по-късно  Антоан Гризман засече центриране от статично положение, но над напречната греда.

В 60-ата домакините стигнаха до страхотно положение за гол, но удар на Елой премина встрани от целта. В 79-ата минута главният съдия отсъди нова дузпа за Барселона, след като видя нарушение на Пол Морено. Този път зад топката застана Усман Дембеле, но и неговият удар бе спасен от стража Рамон.

След две изпуснати дузпи Барса бе принуден да играе продължения срещу скромния си съперник, но скоро след подновяването на играта стигна до гол. Усман Дембеле успя да изведе своя отбор напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Педри за 0:1.

Две минути преди края Естелес от домакините получи втори жълт картон и напусна. Мартин Брайтаут пък добави още едно попадение за Барса в заключителните секунди.

Носителят на Суперкупата на Испания Атлетик (Билбао) бе на косъм да играе продължения с третодивизионния Ибиса. Баските обаче измъкнаха драматичен успех с гол в добавеното време на двубоя.

Тимът на Марселино допусна съперникът му да поведе още в 12-ата минута, когато Хавиер Перес Матео се възползва от пас на Даво и се разписа във вратата на Йокин Езкиета.

Гостите от Билбао успяха да изравнят резултата в началото на второто полувреме с гол на Раул Гарсия.

Мачът вървеше към продължения, но Унай Нунес се разписа в 91-ата минута и класира тима си за 1/8-финалите на турнира за Купата на Краля.

Лацио се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след успех с 2:1 срещу Парма. Римляните стигнаха до победата, след като в 90-ата минута удар на Ведат Мурики се отклони във вратаря Симоне Коломби и топката се озова в мрежата, а попадението бе записано като автогол на стража. Марко Пароло откри резултата в 23-ата минута, а Парма изравни след попадение на Михайла седем минути преди края.

За място на полуфиналите „орлите“ ще спорят с Аталанта, като мачът ще е в Бергамо.
И в двата отбора отсъстваха редица основни играчи. Мурики нямаше късмет да отбележи първия си гол за Лацио. Той удари гредата в началото на двубоя, а след това Коломби отрази негов удар. Римляните удариха втора греда след изстрел на Андреас Перейра, но секунди по-късно поведоха. Марко Пароло засече с глава центриране на Перейра и откри резултата.

Парма имаше своите шансове, особено през второто полувреме. Томаш Стракоша отрази удар отблизо на Брунета, а Михайла удари гредата при добавката. Топката не попадна в мрежата и след отлично изпълнение на фаул от страна на Куртич. Натискът на гостите даде резултат и седем минути преди края Михайла бе изведен сам срещу вратаря и изравни.

Изглеждаше, че мачът ще стигне до продължения, когато Мурики допринесе за победата. Неговият удар с глава отново отиде в гредата, но този път топката влезе в мрежата.

Луис Суарес вкара нови два гола за трудния успех на Атлетико (Мадрид) с 2:1 при гостуването на Ейбар в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. По този начин „дюшекчиите“ дръпнаха на върха в класирането на испанския шампионат. Атлетико е лидер с 44 точки и мач по-малко от Реал (Мадрид), който е втори с 37 точки и Барселона, който е трети с 34 точки.