Ливърпул ще почака за титлата след 0:0 в дербито с Евъртън (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) настигна Барселона след 2:1 като гост на Реал (Сосиедад), Интер се доближи до лидерите след 2:1 над Сампдория

Мърсисайдското дерби между Евертън и Ливърпул остана без победител, след като двата тима завършиха 0:0 в първия си мач след принудителната пауза заради пандемията.

Двубоят на „Гудисън Парк“ бе много равностоен, но „карамелите“ могат да съжаляват повече за равенството, тъй като в 80-ата минута домакините бяха много близо до попадение, но Том Дейвис нацели гредата.

Така Ливърпул се доближи на 4 точки от титлата – „червените“ са лидери във Висшата лига с 83 точки, на 23 от Манчестър Сити. Евертън се изравни по точки (по 38) с 12-ия Нюкасъл.

Реал (Мадрид) спечели с 2:1 визитата си на Реал (Сосиедад) на „Сан Себастиан“ и оглави класирането в Ла Лига.

Серхио Рамос даде преднина на гостите в 50-ата от дузпа, а Карим Бензема удвои двайсет минути по-късно. В 83-ата Мерино бе точен за тима на Сосиедад, но домакините не успяха да стигнат до точката.

Така тимът на Зинедин Зидан вече има 65 точки в актива си, с колкото е и конкурентът на столичани за титлата – Барселона. Реал (Сосиедад) остава на 6-ото място с 47 точки.

Интер победи Сампдория с 2:1 в двубой от 25-ия кръг на Серия А на „Джузепе Меаца“ и съкрати изоставането си от лидерите в класирането Ювентус и Лацио. „Нерадзурите“ показаха две лица във всяко от полувремената. През първото те показаха много силна игра и отбелязаха два гола. Резултатът откри Ромелу Лукаку в 10-ата минута, а Лаутаро Мартинес удвои в 33-ата. През втората част домакините намалиха оборотите и позвоиха на гостите да намалят чрез Мортен Торсби в 53-ата минута.

С успеха „нерадзурите“ частично заличиха негативния спомен от отпадането в полуфиналите за Купата на Италия срещу Наполи през миналата седмица.