Ливърпул скъси преднината на Сити след 2:0 над Лестър (ВИДЕО)

Ювентус на полуфинал за Купата на Италия, Билбао и Валенсия в равенство за Купата на Краля,  Нант на полуфинал за Купата на Франция

Отборът на Ливърпул постигна успех с 2:0 над Лестър в двубой от 24-ия кръг на Висшата английска лига на “Анфийлд”.

И двете попадения за „мърсисайдци“ отбеляза Диого Жота в 34-ата и 88-ата минута.

По този наччин Ливърпул съкрати изоставането от лидера Манчестър Сити на 9 точки, като е и с мач по-малко. Лестър пък заема 12-ата позиция с 26 точки.

Отборът на Ювентус е последният полуфиналист в турнира за Купата на Италия.

Настоящият носител на трофея постигна доста изстрадана победа с 2:1 над Сасуоло в сблъсъка между двата тима от 1/4-финалите.

Паоло Дибала изведе Юве напред още в 3-ата минута, Хамед Траоре изравни в 24-ата.

Домакините стигнаха до успеха в 88-ата минута, когато след страхотен пробив на Душан Влахович Руан си отбеляза автогол.

Атлетик (Билбао) и Валенсия завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален мач от турнира за Купата на краля в Испания.

Домакините от Баската провинция откриха чрез Раул Гарсия в 36-ата минута, а в края на първатачаст Максимилиано Гомес от гостите бе изгонен от резервната скамейка.

„Прилепите“ стигнаха до изравнително попадение в 65-ата минута, когато точен бе Уго Дуро. До края двата тима не успяха да си вкарат и така оставиха интригата за ответния двубоя във Валенсия на 2 март.

В другия полуфинал Бетис взе аванс срещу Райо Валекано след победа с 2:1 като гост. Реваншът в Севиля е насрочен за 3 март.

Отборът на Нант надви Бастия с 2:0 у дома в последен четвърфинален сблъсък от турнира за Купата на Франция.

Людовик Блас откри за „канарчетата“ от дузпа в 3-та минута, преди Рандал Коло Муани да оформи крайния резултат в 71-та.

По този начин Нант елиминира втородивизионния тим и се класира за последните четири в надпреварата, където ще срещне Монако, който се справи с Амиен след победа със същия резултат.

В другия полуфинал, четвъртодивизионният Версай се изправя срещу Ница. Полуфиналните сблъсъци са насрочени за 1-2 март.