Ливърпул сложи 7 на Марибор, Реал и Тотнъм завъртяха 1:1 (ВИДЕО)

Ивелин Попов игра 57 минути при изненадващия разгром на Спартак (Москва) с 5:1 над Севиля

Ливърпул разгроми със 7:0 като гост словенския Марибор в група „Е“ на Шампионската лига и записа най-голямата си победа при гостуване в европейските клубни турнири. Англичаните взеха аванс още в четвъртата минута чрез Роберто Фирмино, разписал се отблизо след пас на Мохамед Салах. Девет минути след това Филипе Коутиньо с майсторско попадение направи резултата 2:0. В 19-ата минута Салах покачи на 3:0 след подаване на Фирмино, а пет минути преди почивката отново Салах от наказателното поле се разписа отново за 4:0 след асистенция на Алберто Морено. В 54-ата минута Коутиньо центрира от свободен удар и Фирмино се разписа за втори път. Влезлият като резерва Даниъл Стъридж асистира на Окслейд-Чембърлейн за 6:0 в 86-ата минута, докато Трент Александър-Арнолд оформи крайното 7:0 в добавеното време след пас на Коутиньо.

Ливърпул има актив от 5 точки на първо място в групата, а Марибор е със само една точка до момента.

Спартак (Москва) разгроми изненадващо Севиля с 5:1 у дома в двубой от същата група. Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за руския шампион, но беше заменен в 57-ата минута от Марио Пашалич.

В 18-ата минута Андрей Ешченко центрира и Куинси Промес отблизо даде аванс в полза на Спартак. Севиля изравни чрез Симон Кяер при добавка след половин час игра на „Откритие Арена“. Малко по-късно Ивелин Попов стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Серхио Рико парира шута му.

Испанците демонстрираха силна игра в първите минути след почивката, но стражът на домакините Александър Селихов направи добри спасявания след удари на Бен Йедер и Михаел Крон-Дели. Секунди след смяната на Попов с Пашалич руският гранд отново взе аванс в резултата. Промес подаде към Лоренсо Мелгарехо, който се разписа с удар в далечния ъгъл на вратата на Севиля. В 67-ата минута Дмитри Комбаров центрира, а Денис Глушаков от въздуха вкара за 3:1. Малко повече от четвърт час преди края Куинси Промес подаде към Луис Адриано, който финтира Рико и реализира четвърти гол за „червено-белите“. В последните секунди на срещата Промес оформи крайното 5:1.

Спартак има актив от 5 точки на второ място след този успех, докато Севиля е с точка по-малко на трета позиция.

Реал (Мадрид) завърши наравно 1:1 у дома с Тотнъм в среща от група „Н“ на Шампионската лига. Европейският клубен шампион отново показа колебание в домакинската си форма, но е съвсем близо до класиране в следващата фаза на турнира.

Домакините пропуснаха няколко изгодни положения преди почивката, като един път страничната греда спаси англичаните от допускане на гол след удар с глава на Кристиано Роналдо в петата минута. При добавката Карим Бензема не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Уго Йорис. Дебют за „белите“ направи младият 18-годишен защитник Ашраф Хакими.

В 17-ата минута нов удар на Роналдо премина на сантиметри покрай гредата. Няколко минути след това Тотнъм отговори с опасности, създадени от Хари Кейн и Фернандо Йоренте. В 28-ата минута Серж Орие проби отдясно, центрира, Кейн отправи удар и Рафаел Варан си вкара автогол, правейки вратаря Кейлор Навас безпомощен. Три минути по-късно Йорис спаси силен шут на Иско. В 42-ата минути Орие направи нарушение в наказателното поле срещу Тони Кроос, а Кристиано изпълни точно отсъдената дузпа за 1:1.

След почивката с пропуск се отличи Бензема, а Уго Йорис отказа френския нападател от намеренията му да осигури победата да мадридчани. Роналдо на няколко пъти опита да изненада френския страж, който отново беше на висота. В другото наказателно поле Кейн не се възползва от грешка в защитата на „белите“ и Кейлор Навас парира опита на английския национал да се разпише във вратата му. Кристиан Ериксен също пробва да затрудни Навас, но костариканският вратар отново спаси Реал (Мадрид) от допускане на второ попадение.

След това равенство двата отбора имат по 7 точки, като заемат първо и второ място в групата.

В другата среща Борусия Дортмунд направи равенство 1:1 като гост срещу АПОЕЛ Никозия. Българският защитник Живко Миланов остана резерва за кипърския отбор и не се появи в игра.

Микаел Поте се възползва от грешка на вратаря на гостите Роман Бюрки и при добавка даде аванс за домакините в 62-ата минута. Само пет минути след това Марио Гьотце асистира за Сократис Папастатопулос, който изравни отблизо с удар с глава за 1:1. След това равенство двата отбора имат само по 1 спечелена точка.

Бешикташ запази стопроцентовия си актив в Шампионската лига, след като победи с 2:1 като гост срещу Монако в мач от група „G“. Турският гранд има актив от 9 точки на първа позиция и е съвсем близо до класиране в следващата фаза на надпреварата.

В 30-ата минута Радамел Фалкао даде аванс за домакините след равностойното начало. Колумбийският нападател се освободи от защитата на гостите и с точния си удар не остави никакви шансове за вратаря Фабри. „Орлите“ изравниха само четири минути след това. Ченк Тосун получи центриране от Рикардо Куарешма и с глава направи резултата 1:1. Победното попадение в двубоя беше отбелязано в 53-ата минута, когато далечен удар на Толгай Арслан се отби в гредата, но кълбото попадна в Райън Бабел, който намери Тосун в наказателното поле и се разписа за втори път вратата, пазена от Даниел Субашич.

След това поражение Монако има актив от само една точка.

В другата среща от тази група РБ Лайпциг победи с 3:2 у дома срещу Порто. Успехът е първи за германците в най-престижния клубен турнир в света, а всичките голове паднаха през първата част.

Вили Орбан откри резултата още в осмата минута, след като се възползва от грешка на вратаря Жозе Са. Десет минути по-късно Венсан Абубакар изравни, след като получи кълбото в наказателното поле и със завъртане го изстреля във вратата. В 38-ата Емил Форсберг отново даде преднина за Лайпциг. Шведът се озова сам на голова позиция и без да се бави реализира за 2:1 след пас на Марсел Сабицер. Само три минути след това Жан-Кевин Огюстен направи същото, след като при рикошет остана и остана сам срещу вратаря Са. Минута преди края на първата част Иван Маркано върна португалците в мача при асистенция на Ектор Ерера.

РБ Лайпциг има актив от 4 точки на второ място, докато Порто е със само 3 точки до момента.

Снимка: goal.com