Ливърпул срещу Челси във финала за Купата на Англия (ВИДЕО) - DC news

Ливърпул срещу Челси във финала за Купата на Англия (ВИДЕО)

„Мърсисайдци“ отстраниха Манчестър Сити с 3:2, а лондончани победиха с 2:0 Кристъл Палас

Челси победи Кристъл Палас с 2:0 на „Уембли“ и за трета поредна година се класира за финала за Купата на Англия. В битката за трофея „сините“ ще се изправят срещу Ливърпул.

Двата отбора действаха предпазливо и до почивката почти не успяха да създадат голови положения. Все пак в 36-ата минута Куяте стреля от воле от границата на наказателното поле, но Менди отрази удара. Шлуп пък нацели гредата при добавката, но и да беше вкарал попадение нямаше да има, тъй като бе в засада.

След почивката Челси опита да вдигне оборотите, но трудно създаваше опасности пред вратата на Бътланд. Така се стигна до 65-ата минута, когато Мичел сгреши в своята половина и топката му бе отнета. Хавертц напредна отляво и центрира, топката бе отклонена и стигна до Лофтъс-Чийк, който със силен шут я заби в мрежата.

Челси нанесе втори удар в 76-ата минута. Вернер подаде на Маунт в наказателното поле, а английският национал направи Бътланд безпомощен. В 90-ата минута Ромелу Лукаку нацели страничния стълб, а при добавката ударът на Зиеш бе блокиран. Така „сините“ се класираха за 16-и път на финал в най-стария футболен турнир в света, като до момента имат 8 отличия.

Ливърпул пък продължава борбата си да спечели куадрупъл – четири трофея в рамките на един сезон, след като победи Манчестър Сити с 3:2 и се класира за финала.

На „Уембли“ играчите на Юрген Клоп доминираха тотално през първото полувреме, в което отбелязаха три безответни гола.

Още в 9-та минута централният защитник на „червените“ Ибрахима Конате откри резултата с глава след центриране от корнер на Анди Робъртсън. В 17-та минута резервният вратар на „гражданите“ Зак Стефан допусна много груба грешка и подари втория гол на мърсисайдци, реализиран от Садио Мане. Точно преди почивката сенегалският национал покачи на 3:0 със страхотен изстрел от воле след подаване на Тиаго Алкантара.

След почивката възпитаниците на Пеп Гуардиола, който заложи на част от резервните си играчи в този мач, бяха по-активни и бързо върнаха един гол чрез Джак Грийлиш. След видимо затишие заключителните минути бяха изпълнени с действие, след като Бернардо Силва вкара втори гол за Сити в 90-та минута. В петте минути добавено време Сити имаше три добри шанса да изравни, но ги пропусна и в крайна сметка Ливърпул спечели с 3:2.

Ливърпул вече спечели Купата на лигата по-рано тази година, а тимът е още в полуфиналите на Шампионската лига и на второто място във Висшата лига със само една точка изоставане от лидера Манчестър Сити.