Ливърпул унизен с 1:4 от Сити, загуби битката за титлата (ВИДЕО)

Победи за Барселона, Милан и ПСЖ, Антов остана резерва при успеха на Болоня с 3:0 над Парма

Приказката за Ливърпул приключи! Тимът загуби с 1:4 от Манчестър Сити в дербито от 23-ия кръг на Висшата лига. Така на практика „червените“ се простиха с титлата, след като вече изостават на десет точки от лидера, който има и мач по-малко. Победата е 14-а поредна за Сити във всички турнири.

„Гражданите“ започнаха мача със сериозна преса в половината на Ливърпул, но пък атаките на тима не доведоха до нещо опасно.

Първата реална голова възможност дойде в 24-ата минута, когато Александър-Арнолд центрира, а Мане стреля с глава, но покрай вратата на Манчестър Сити. Пет след това удар на Фирмино беше отразен майсторски от стража на „гражданите“.

В 37-ата минута  Стърлинг успя да получи топката на скорост по крилото, успя да нахлуе в наказателното поле и там беше препънат от Фабиньо – дузпа за „гражданите“. Зад топката застана Илкай Гюндоган, но мерникът му изневери – в опит да прати топката в горния десен ъгъл, той стреля на около метър над вратата.

В заключителните минути на първото полувреме Мане засече с глава центраране от корнер, но вратарят на Сити спаси.

Шест минути след почивката Стърлинг нахлу в наказателното поле и подаде на Фоудън, чийто изстрел вратарят спаси. Защитата на Ливърпул обаче не успя да покрие Гюндоган, който лесно довкара отбитата топка – 0:1.

Изглеждаше, че Сити контролира двубоя, но в 62-ата минута  Диаш направи непростима грешка. Той подари топката на Салах, който нахлу в наказателното поле, а португалският защитник го задържа за ръката – египтянинът падна и Майкъл Оливър отсъди дузпа. Салах вкара за 1:1.

В 72-ата минута Алисон сбърка, Фил Фоудън нахлу в наказателното поле, стигна до малкия пеналт и подаде на Гюндоган, който от два метра разстояние се разписа за 2:1 в полза на „небесносините“. Само три минути по-късно Алисон отново сбърка фатално при натиск на „гражданите“ и Стърлинг на празна врата засече с глава – 1:3.

В 82-ата минута ситуацията за Ливърпул стана още по-тежка. Фоудън нахлу в наказателното поле, излъга Робъртсън и с мълниеносен удар се разписа.

Челси се наложи с 2:1 над намиращия се в страхотна форма Шефилд Юнайтед.

Домакините започнаха ударно и още в първите секунди на срещата имаха страхотен шанс за откриване на резултата. Оливър МакБърни се възползва от грешка на Сесар Аспиликуета и подаде към своя съименник Оливър Бърк, който стреля моментално, но топката прелетя покрай вратата на Челси.

В 12-ата минута Бен Чилуел извърши нарушение срещу Крис Башам, за което Кевин Френд отсъди дузпа. След преглед на ситуацията с ВАР обаче наказателният удар бе отменен заради засада при центрирането преди нарушението.

В края на първата Мейсън Маунт изведе отбора си напред. Тимо Вернер свърши превъзходна работа, изигравайки основна роля в атаката на лондончани. Германецът съзря празното пространство на противника, напредна по фланга без топка и върна към Маунт, който преодоля Аарън Рамсдейл с мощен удар в долния десен ъгъл на вратата.

В 55-ата минута катастрофално неразбирателство между Антонио Рюдигер и Едуар Менди доведе до възстановяване на равенството и се превърна в първото попадение във вратата на Челси под ръководството на Тухел.

Домакините обаче побързаха да „върнат жеста“ и също извършиха грешка, довела до попадение във вратата им. Кинг Брайън не прецени връщането си към Рамсдейл, който пък спъна Тимо Вернер, за което бяха наказани с дузпа. Жоржиньо бе безкомпромисен от бялата точка и върна аванса на своя тим.

„Сините“ страдаха до последно и дълбоко в добавеното време единствено нова брилянтна намеса на Рюдигер спаси победата на тима.

Така момчетата на Тухел се изкачиха до петата позиция в класирането и вече имат 39 точки в своя актив, с което остават само на една от Топ 4. Шефилд, от своя страна, остава на незавидното последно място с едва 11 пункта.

Тотнъм спечели с 2:0 домакинството си на Уест Бромич. Попаденията отбелязаха завърналият се в групата Хари Кейн и Хюн-Мин Сон.

След нулево първо полувреме и няколко сериозни пропуска на Кейн, той все пак се реваншира с отлично изпълнение след 54 минути игра, давайки предимство на „шпорите“.

Само четири след това и Сон бе точен, възползвайки се от многоходова акция, започната именно от Кейн и преминала през Моура.

Попадение на гостите бе отменено заради засада, като повторенията показаха, че решението на арбитрите е било коректно.

Лестър направи 0:0 каго гост на Уулвърхемптън в мач от 23-ия кръг на Висшата лига, който се игра на „Молиню“.

Пред Адама Траоре се откри добра възможност в 15-ата минута, но след удара му с глава топката премина над напречната греда в аут.

Джеймс Мадисън направи много сериозен пропуск в 34-ата минута, но след удара му топката излезе в аут.

Рубен Невеш пропусна в 48-ата, след като стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Джейми Варди се завърна в игра в 63-ата минута, когато влезе на мястото на Келечи Ихеаначо.

Харви Барнс имаше чудесна възможност в 73-ата минута да се разпише, но след удара му топката премина встрани от левия стълб на вратата на Руи Патрисио.

Уулвърхемптън пропусна най-чистото положение в 77-ата минута. Фабио Силва бе изведен сам срещу Каспер Шмайхел, но датският вратар успя да се намеси решаващо и да спаси удара на португалеца, избивайки в корнер.

Лестър имаше последната възможност в мача, за да стигне до победата. Във втората минута на добавеното време на мача Марк Олбрайтън центрира в наказателното поле на Уулвърхемптън, където Джейми Варди стреля с глава, но неточно в аут.

Лестър е трети в класирането с 43 точки, а Уулвърхемптън е четиринадесети с 27 точки.

Барселона успя да победи Бетис с 3:2 при гостуването си от 21-ия кръг на Ла Лига.

Роналд Куман реши да остави Лионел Меси на пейката за този мач, но аржентинецът трябваше да влиза на пожар през втората част и беше в основата на обрата, след като „каталунците“ губеха с 0:1 на почивката.

Първата интересна ситуация пред вратата на Роблес дойде в 5-ата минута, но Брайтуайт беше изпреварен от бранител на домакините. Две минути по-късно Араухо получи неприятен удар и трябваше да бъде сменен принудително, а на негово място се появи Де Йонг.

Бетис създаде интересна ситуация в 26-ата минута, но Хуанми прати топката встрани от вратата. С отлична атака Бетис откри резултата в 38-ата минута, когато Борха Иглесиас не остави шансове на Тер Стеген, за да изведе домакините напред в резултата, а това беше и първия точен удар към вратата на каталунците.

До почивката Барселона не съумя да стигне до попадение във вратата на домакините и губеше с 0:1 след първите 45 минути на мача.

През втората част Барса тръгна да търси ранно изравняване, Мингеса отправи страхотен удар към Роблес в 48-ата минута на срещата, но вратарят спаси ефектно. В 55-ата минута отлична атака на домакините позволи на Хуанми да излезе в чиста позиция, но този път Тер Стеген изби в корнер. След изпълнението не последва опасност за вратата на гостуващия тим.

Лео Меси се появи в игра за Барса в 57-ата минута, за да освежи играта на каталунския тим. Две минути по-късно той реализира много красив гол, засичайки пас на Дембеле.

В 68-ата минута в опита си да реализира попадение Гризман не успя да насочи добре кълбото, но в опита си да го отклони Виктор Руис си отбеляза неспасяем автогол, а Барселона излезе напред в резултата.

В 75-ата минута Виктор Руис, който си отбеляза автогол изравни резултата, след като засече топката при центрирането на Фекир от пряк свободен удар.

Четири минути по-късно от обещаваща позиция Меси изпълни пряк свободен удар, но топката намери стената изградена от футболисти на Бетис.

В 83-ата минута Каналес потърси Морон, но гол във вратата на Барса не падна от тази ситуация. Малко по-късно отново Морон пробва мерника си, но не сполучи. В 87-ата минута Тринкао намери сглобката на вратата на Роблес и донесе успеха за „каталунците“.

Така те събраха 43 точки и изместиха Реал (Мадрид) от второто място в класирането и са на седем точки от Атлетико (Мадрид), както и с два мача повече. Бетис пък остана седми с 30 пункта в актива си.

Други резултати: Реал Сосиедад – Кадис 4:1, Атлетик Билбао – Валенсия 1:1, Осасуна – Ейбар 2:1