Ливърпул унижи със 7:0 като гост Кристъл Палас (ВИДЕО)

Фирминьо и резервата Мохамед Салах вкараха по 2 гола, а по един Такуми Минамино, Садио Мане и Джордан Хендерсън, мърсисайдци с 6 точки аванс на върха

Шампионът Ливърпул отново демонстрира високата си класа и разгроми Кристъл Палас със 7:0 на „Селхърст Парк“, за да увеличи преднината си на върха в класирането. „Червените“ събраха 31 точки и имат 6 повече от 2-ия Тотнъм, който утре играе като домакин на Лестър.

По два гола за Ливърпул вкараха Роберто Фирмино (в 44-ата и в 68-ата минута) и Мохамед Салах, който оформи крайния резултат в 81-ата и 84-ата минути. Другите голове реализираха Такуми Минамино, който откри резултата в 3-ата минута, Садио Мане, който удвои в 35-ата, както и Джордан Хендерсън, реализирал за 4:0 в 7-ата минута на втората част.

Вратарят на домакините Висенте Гуаита не успя пък да направи нито едно спасяване в мача, като всичките топки спряха или в мрежата, или излязоха край гредите – толкова бяха ефективни нападателите на гостите.

Победата е и първа като гости за тима на Клоп от септември месец насам. За първи път от 1991 година пък мърсисайдци вкарват 7 попадения при гостуване.

Мачът стартира с попадението на Минамино, който оправда доверието на Клоп да го пусне титуляр, засичайки подаване на Садио Мане. Самият Мане удвои преднината на своите с мощен изстрел от ъгъла на наказателното поле в 35-ата минута. Фирмино заби първото си попадение малко преди края на първата част, завървайки чудесна контраатака и центриране от ляво на Анди Робъртсън.

Ироничното е, че през голяма част от първото полувреме футболистите на Кристъл Палас владееха топката и имаха контрол. Но след почивката получиха още четири гола, като Салах вкара за 6:0 в 81-ата минута с глава след центриране от ъгъла на наказателното поле и след това с техничен фалцов удар до гредата.

С това поражение Кристъл Палас заема 12-о място с 18 точки.