Ливърпул вече изстудява шампанското след 4:0 над Кристъл Палас (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) отново е на върха в Испания, Интер катастрофира с 3:3 у дома срещу Сасуоло

Ливърпул спечели убедително с 4:0 домакинството си на Кристъл Палас и направи решителната крачка към бленуваната от 30 години титла. Тимът на Юрген Клоп води с 25 точки може да отвори шампанското още тази вечер, ако преследвачът Манчестър Сити не успее да победи Челси в Лондон.

Ливърпул изигра силен мач и с лекота стигна до трите точки. Трент Александър-Арнолд откри резултата от пряк свободен удар в 23-а минута, а Мохамед Салах удвои минута преди почивката.

Фабиньо направи 3:0 с мощен шут в 55-а минута, а крайното 4:0 оформи Садио Мане в 69-а.

Мърсисайдци можеха да стигнат и до по-убедителна победа, но Джордън Хендерсън удари греда, а Жоржиньо и Салах изпуснаха чисти положения.

Първенство на Англия, срещи от 31-ия кръг: Манчестър Юнайтед – Шефийлд Юнайтед 3:0, Нюкасъл Юнайтед – Астън Вила 1:1, Норич Сити – Евертън 0:1, Уулвърхямптън – Борнемут 1:0, Ливърпул – Кристъл Палас 4:0

Реал (Мадрид) се завърна на върха в Ла Лига след победа с 2:0 над Майорка в двубой от 31-ия кръг в Испания. Винисиус откри в 19-ата след асистенция на Модрич, а капитанът Серхио Рамос отбеляза красив гол от фаул в 56-ата. Така „кралския клуб“ си върна на Майорка за поражението по-рано през сезона, което претърпя на „Иберостар“.

Тимът на Зинедин Зидан е първи в класирането с 68 точки, толкова има и Барселона, но е с по-лоши показатели в преките двубои. Майорка остава на 18-ото място с 26 точки.

Срещи от 31-ия кръг на испанското футболно първенство: Алавес – Осасуна 0:1, Реал Сосиедад – Селта 0:1
Реал (Мадрид) – Майорка 3:3

Интер претърпя сериозен удар по шампионските си амбиции след домакинско равенство 3:3 със Сасуоло от 27-ия кръг на Серия „А“. Интер няма победа срещу този съперник у дома от 2014 година и тази традиция се запази.

Сасуоло поведе в 4-а минута с гол на Франческо Капуто след пас на Джуричич, но „нерадзурите“ обърнаха резултата в края на първата част с попадения на Ромелу Лукаку от дузпа и Кристиано Бираги.

В 81-ата минута започна драмата. Доменико Берарди изравни от дузпа, а четири минути по-късно Антонио Кандрева върна аванса на Интер след попадение от пряк свободен удар. Две минути преди края Джанмарко Маняни вкара за крайното 3:3.

В добавеното време пък Интер остана с десет души след втори жълт картон на Шкриняр.

Интер остава трети в таблицата, но вече на осем точки след лидера Ювентус.

Срещи от 27-я кръг на италианското футболно първенство: Интер – Сасуоло – 3:3, Аталанта – Лацио – 3:2, Рома – Сампдория – 2:1