Ливърпул изхвърли Милан от ШЛ след обрат и 2:1 на „Сан Сиро“ (ВИДЕО)

Вижте и останалите интересни моменти от Шампионската лига от снощи

Ливърпул спечели с 2:1 гостуването си на Милан от Шампионската лига. Англичаните се нуждаеха от обрат на „Сан Сиро“, за да финишират тазгодишното си участие в групата с шест победи от шест мача. Тимът на Юрген Клоп си бе осигурил участие на 1/8-хиналите още преди тази среща. „Росонерите“ пък приключиха участието си в евротурнирите, след като завършиха на последното място в групата.

Във втори пореден двубой победния гол за мърсисайдци отбеляза Дивок Ориги. Преди това Томори откри за Милан, а Мохамед Салах изравни.

Юрген Клоп реши да съхрани част от основните си футболисти. Джордан Хендерсън, Тиаго Алкантара и Диого Жота останаха извън състава. Титуляри пък започнаха Дивок Ориги и Костас Цимикас.

Стефано Пиоли пък не можеше да ползва контузените Оливие Жиру, Давиде Калабрия, Самуел Кастийехо, Симон Кяер, Рафаел Леао, Пиетро Пелегри, Алесандро Плицари и Анте Ребич.

Мърсисайдци започнаха по-активно мача. Тимът на Пиоли пък се бе фокусирал върху това да не допуска положения пред своята врата.

Първата добра атака на „росонерите“ дойде чак в 28-ата минута, когато Ибрахимович проби отдясно, но се забави с удара и Конате изчисти в корнер. След изпълнението му Минамино направи непохватен опит да предотврати опасността, Алисон реакгира инстинктивно, а гтопкта се озава в Томори, който вкара за 1:0!

Радостта на домакините трае едва седем минути преди Ливърпул да изравни резултата. Алекс Окслейд-Чембърлейн нахлу в наказателното поле и отправи мощен удар, който бе избит от вратаря Майнан. Мохамед Салах обаче бе на точното място, за да направи добавка и да се разпише – 1:1!

Това бе гол №20 гол за египтянина от началото на сезона.

В 38-ата минута Ориги се озова сам срещу вратаря на домакините. Алесио Романьоли обаче успя да го догони и блокира завършващия му удар. Оказа се, че таранът е бил в положение на засада, така че евентуален гол нямаше да бъде зачетен.

Малко след почивката Такуми Минамино проби през центъра и опита удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Менян.

В 50-ата минута Франк Кесие беше изведен в наказателното поле. Халфът се свлече на земята след съприкосновение с Цимикас. Играчите на Милан наобиколиха Дани Макелие, който обаче категорично показа, че няма основания за наказателен удар. Не последва и намеса на VAR.

Голмайсторът Томори направи ужасяваща грешка в 55-ата минута. Той подари топката на Садио Мане, който моментално навлезе в наказателното поле и стреля. Менян успя да боксира с една ръка, но последва добавка на Дивок Ориги, който затвърди силната форма, в която се намира – 1:2!

В 69-ата Дивок Ориги пропусна златна възможност да вкара трети гол. Неко Уилямс напредна по десния фланг и подаде към нападателя, който беше оставен непокрит и отправи удар с глава. Топката премина на сантиметри покрай лявата греда на Менян. Стражът на „червено-черните“ замръзна на място и нямаше да може да се намеси.

До края Милан нямаше сили дори да изравни. Най-чистото положение профука Кесие в 86-ата минута, когато се озова сам срещу Алисон, но не успя да го преодолее.

Пет червени картона и 30 гола – това е равносметката след първите 8 мача от последния шести кръг в груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Най-голямата интрига в срещите, играни във вторник вечер, имаше в поток „В“, защото 3 отбора имаха шанс да се присъединят към лидера Ливърпул в осминафиналите на турнира.

Това право след люта битка с Порто си заслужи испанският Атлетико (Мадрид), който спечели с 3:1 визитата си в Португалия и събра 7 точки, за да продължи напред като втори в крайното класиране.

Първото попадение в срещата реализира завърналият се в тима от Барселона френски национал Антоан Гризман в 56-ата минута, след като партньорът му в атака Луис Суарес се контузи още в 13-ата.

Точка на спора в самия край сложиха резервата Анхел Кореа (90) и Родриго де Паул (90+2), а в петата минута на добавеното време Сержио Оливейра оформи крайния резултат от дузпа.

Преди това, в 67-ата минута Яник Ферейра Караско получи директен червен картон и остави „дюшекчиите“ с човек по-малко, ала в 70-ата неговата съдба сподели и Вендел от домакините като на терена се стигна до масови сблъсъци.

В крайна сметка „драконите“ загубиха и останаха с 5 точки, така че ще продължат участието си в Лига Европа.

Нидерландският хегемон Аякс също записа шеста победа ог 6 мача, като победи у дома Спортинг (Лисабон) с 4:2 и също финишира с пълен актив от 18 точки.

Освен този рекорд, такъв записа и нападателят им Себастиан Халер, който откри резултата в Амстердам и така се превърна в първия футболист, разписал се във всяка от 6-те срещи в груповата фаза на Шампионска лига.

Най-изразителната победа във вторник вечер постигна вече отпадналият от турнира тим на Борусия (Дортмунд), разгромил с 5:0 гостуващия Бешикташ, който също завърши срещата с човек по-малко, докато изненадата на вечерта дойде от Лайпциг.

Там местният отбор победи английския първенец Манчестър Сити с 2:1, за да продължи в Лига Европа, а „гражданите“ също завършиха двубоя с човек по-малко заради червен картон на Кайл Уокър.

Пари Сен Жермен се позабавлява за 4:1 срещу Брюж у дома в последния си мач от група „А“ на Шампионската лига. В главни герои за успеха се превърнаха Килиан Мбапе и Лионел Меси, които вкараха по два гола. Почетното попадение за белгийците реализира Матс Риц. Парижани си бяха осигурили участие в елиминациите на турнира още преди мача. Въпреки това те се представиха много силно. Белгийците пък приключиха участието си в Европа през този сезон.

Още във втората минута домакините излязоха напред в резултата. Нуно Мендеш центрира в наказателното поле, където Симон Миньоле изби топката. Тя обаче стигна до Килиан Мбапе, който с технично изпълнение я прати в мрежата на Брюж.

Пет минути по-късно френската суперзвезда бе точен за втори път, след като намери кълбото от воле, удвоявайки аванса на своя тим. По този начин 22-годишния стрелец се превърна в най-младия футболист с 30 попадения в историята на турнира.

В 38-ата минута Мбапе финтира преодоля съперник и подаде на Лионел Меси, който с невероятен изстрел разпечата вратата на Миньоле за трети път.

В 68-ата Ноа Ланг открадна топката от футболист на Пари Сен Жермен и пусна към непокрития Матс Ритс, който върна едно попадение за Брюж.

Осем минути по-късно обаче парижани получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Лионел Меси. Зад топката застана именно аржентинеца, който порази целта и вкара своя втори гол в мача, оформяйки крайното – 4:1.