Локо допусна загуба с 0:2 от Черно море (ВИДЕО)

Патрик Андраде и Радослав Василев донесоха успеха на варненци на „Лаута“, Игор Банович изгонен в 85-ата минута

Локомотив (Пловдив) допусна домакинско поражение от Черно море (Варна). „Черно-белите“ отстъпиха с 0:2 на „моряците“ на Лаута и пропуснаха да запишат четвърта поредна победа в Първа лига.

Още в 5-та минута Локомотив можеше да открие резултата. Удар на Димитър Илиев от границата на наказателното поле мина встрани от целта. В 15-та минута Филип Михалевич бе близо до гола, но нацели страничната греда. Само три минути по-късно мощен шут на Абделхаким Буна разстресе и напречния стълб на Благой Макенджиев.

Противно на показаното на терена, гостите от Черно море поведоха. Патрик Андраде даде преднина на „моряците“ след изстрел от 30 метра. В 29-та минута варненци стигнаха и до втори гол, дело на Радослав Василев. Той се възползва да реализира след разбъркване от корнер. В последната минута на първото полувреме Локомотив имаше още един шанс за попадение. Парвиз Умарбаев центрира, топката попадна в Бирсент Карагарен, който стреля, но кълбото бе изчистено от гол линията.

В 67-та минута удар от дистанция на Игор Банович бе отразен от стража на Черно море. Гостите отговориха с изстрел на Васил Панайотов, но Луков изби. Локомотив завърши срещата в намален състав. Игор Банович бе изгонен в 85-та минута заради втори жълт картон.

Любопитни моменти се разиграха и на трибуните. Легендата на Ботев (Пловдив) Динко Дерменджиев – Чико гледа мача в компанията на Христо Крушарски, докато на отсрещната трибуна отново имаше лозунги срещу собственика, Чавдар Цветков, Румен Руйчев и Росен Коруев. По едно време „черно-белите“ фенове дори стигнаха до бой помежду си.

Във временното класиране Локомотив е на 7-ма позиция с актив от 9 точки. В следващия кръг „черно-белите“ гостуват на Ботев (Враца). Срещата е насрочена за 2 септември (неделя) от 18:45 часа в Монтана.

Снимка: lokomotivpd.com