Локо и Ботев с лесни съперници за Купата на България

Марица гостува на Дунав, а после може да приеме Славия, Хебър гост на Витоша (Бистрица), ако победи е домакин на носителя та трофея ЦСКА

Елитните пловдивски Локомотив и Ботев изтеглиха лесен жребий за първия кръг на турнира за Купата на България.

„Черно-белите“ ще гостуват на победителя от Родопа (Смолян) и Добруджа, а „жълто-черните“ на Балкан (Ботевград) или Етър (ВТ).

Интересни съперници се паднаха на втородивизионните Марица (Пловдив) и Хебър (Пазарджик).

Кършиякалии гостуват на Дунав (Русе) и ако стигнат до победата, ще бъдат домакини на Славия.

Пазарджиклии пък ще бъдат гости на Витоша (Бистрица) и ако успеят да продължат, ще приемат носителя на трофея ЦСКА.

Мачовете ще се играят на 21-23 септември 2021 година, а победителите се излъчват в един мач.

Жребий за втория квалификационен кръг, в който участват аматьорските отбори и отборите от Втора лига. Мачовете са на 7-9 септември, като може да започнат и по време на паузата за национални отбори (от 3 септември):

1. Септември Тервел – Янтра Габрово

2. Надежда Доброславци – Спартак Варна

3. Витоша Бистрица – Хебър Пазарджик

4. Черноморец Балчик – Миньор Перник

5. Розова Долина – Септември Симитли*

6. Локомотив Мездра – Монтана

7. Ямбол – Струмска слава

8. Балкан Ботевград – Етър Велико Търново

9. Банско – Созопол

10. Левски Крумовград – Литекс

11. Партизан Червен бряг – Левски Лом

12. Локомотив ГО – Нефтохимик Бургас

13. Севлиево – Спортист Своге

14. Дунав Русе – Марица

15. Родопа Смолян – Добруджа

16. Марек – Черноморец Попово

*Розова долина продължава напред без игра като победител в Аматьорската купа. Тимът изтегля напред своя съперник Септември Симитли.

Жребий за първия кръг за Купата на България:

Витоша Бистрица/Хебър – ЦСКА

Ямбол/Струмска слава – Арда

Розова долина – Берое

Локомотив ГО/Нефтохимик – Ботев Вр

Балкан Ботевград/Етър – Ботев Пд

Марек/Черноморец Попово – Левски

Родопа Смолян/Добруджа – Локомотив Пловдив

Партизан Червен бряг/Левски Лом – Локомотив София

Надежда Доброславци/Спартак Варна – Лудогорец

Банско/Созопол – Пирин Бг

Севлиево/Спортист Своге – Септември София

Дунав Русе/Марица Пловдив – Славия

Левски Крумовград/Литекс – Царско село

Локомотив Мездра/Монтана – ЦСКА 1948

Черноморец Балчик/Миньор Перник – Черно море

Септемвр Тервел/Янтра Габрово – Септември Симитли

Подобни статии

Top