Локо игра мъжки, но отпадна от Лига Европа след 0:1 в Страсбург (СНИМКИ И ВИДЕО)

Елзасците срещат Айнтрахт в битка за груповата фаза, Стивън Езе герой за „черно-белите“ – игра след половин ден път

Локомотив (Пловдив) отпадна от Лига Европа след втора загуба с 0:1 от Страсбург. Единственото попадение в мача на “ Стад дьо ла Мейно“ отбеляза Кевин Зои в осмата минута.

Интересното е, че получилият еднодневна виза нигериец Стивън Езе започна като титуляр за „черно-белите“ и именно той пропусна най-доброто положение за „черно-белите“ в 62-ата минута. Той остана сам срещу вратаря Мат Селс при центриране,но ударът му с глава не бе точен.

Езе обаче бе третиран като „терорист“ от френските власти, като влезе в игра без да се поколебае и защити честта на черно-бялата фланелка.

Елзасците се класираха за плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа, където техен съперник ще бъде германския Айнтрахт (Франкфурт). Германците победиха с 1:0 у дома швейцарския Вадуц и продължиха напред след 5:0 като гости.

Локомотив се бори, игра мъжки и представи достойно в Европа своя град и своята страна. По пътя си в Лига Европа „черно-белите“ постигнаха историческа първа победа на собствения си стадион – 2:0 над словашкия Спартак (Търнава). На реванша те останаха с 10 души и допуснаха 3 гола пасив, преди Ален Ожболт да ги класира за третия кръг пред погледите на един сектор от екзалтирани фенове.

От българските отбори единствено Лудогорец ще се бори за влизане в групите на Лига Европа срлед 4:0 като гост на уелския ТНС и общ резултат 9:0. Шампионите ще спорят със словенския Марибор.

ЦСКА загуби с 0:1 реванша си като гост на украинския Заря (Луганск) и приключи участието си в Лига Европа. Мачът в София завърши наравно 1:1.