Локо излиза като абсолютен фаворит срещу Витоша в Бистрица (ВИДЕО)

Третият в класирането не очаква проблеми от „бистришките тигри“

Локомотив (Пловдив) гостува на Витоша (Бистрица) в последен мач от 11-ия кръг на Първа лига тази вечер от 20:00 часа.

Третия в класирането се изправя като абсолютен фаворит срещу последния, който има куп проблеми. Вратарят на „тигрите“ Християн Василев е със счупен пръст и ще пропусне двубоя, Емил Гъргоров пък е наказан за 4 мача.

Все пак бистричани победиха Черноморец (Балчик) с 4:0 и продължи към 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Тимът остава с 1 победа преди този двубой от старта на сезона.

От своя страна Локомотив (Пловдив) стартира защитата на трофея в турнира за Купата на България с успех 3:0 при гостувнето на Балкан (Ботевград).

По време на двубоя Бруно Акрапович даде почивка на част от титулярните си футболисти. Мустафа Абдулахи записа първи мач за календарната година, а тимът разполага с най-резултатната атака в първенството.

Анте Аралица се завръща след контузия и ще партрира на Ален Ожболт в атаката на „черно-белите“. След изтърпени наказания в състава са вече Стивън Езе, Парвиз Умарбаев и Бирсент Карагарен.

Без картотека обаче за пореден път остават взетите под наем он английския Уулвърхямптън Силвен Десланд и Джордън Греъм. Случаят е отнесен до Апелативния съд на ФИФА и се очаква да получат служебни картотеки.