Локо излиза за победа срещу Славия (ВИДЕО)

Бруно Акрапович с нови в защита и в нападение, „белите“ пазят играчи за реванша с Хайдук

Локомотив (Пловдив) излиза срещу Славия за първа победа от началото на сезона, след като загуби в първия кръг като гост на ЦСКА с 0:2. Мачът е от 18:30 часа на „Лаута“, а главен съдия ще бъде скандалният Валентин Железов.

Най-новото попълнение на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев почти сигурно ще остане резерва. Нападателят е изостанал с подготовката и най-вероятно ще се появи при нужда след почивката и ще направи повторен официален дебют за „черно-белите“.

Добрата новина за наставника Бруно Акрапович е, че може да разчита вече на централния защитник Милош Петрович и на нападателя Вилим Посинкович, които ще започнат сред стартовите единадесет. Заради проблеми с картотеките тримата пропуснаха гостуването на ЦСКА на старта.

След изтърпяно наказание в състава се завръща Симеон Райков. Не бе уреден само левият бек Томашевич, който има да изтърпява наказание за още един мач от хърватската федерация. Последен двубой от санкцията си ще изтърпи и нападателят Аралица, който бе наказан от ДК на БФС за три срещи в края на миналата кампания в Първа лига. Трайно контузени са трима – вратарят Илко Пиргов, защитникът Асен Георгиев и халфът Петър Главчев.

От групата отпаднаха нигерийските защитници Стивън Езе и Мустафа Абдулахи.

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич отново ще прибегне дo ротация на състава на „белите“. Миналия четвъртък те загубиха с минималното 0:1 от Хайдук в Сплит, а този четвъртък приемат хърватите в София. С оглед сгъстения цикъл, в който столичани влязоха от 5-и юли насам, от финала за Суперкупата, Заги ще даде почивка на някои от играчите.

На вратата пак ще е 19-годишният Стергиакис, а Георги Петков, който направи силен мач в Сплит, ще е резерва. Ще бъде съхранен и Милен Гамаков. Той пропусна двубоя с Хайдук заради травма. Централният защитник е готов, но няма да бъде рискуван. В атака шанс отново ще получи Цветелин Чунчуков. Възможно е Момчил Цветанов също да остане на пейката заради травма.

Въпреки това Загорчич се надява да запише първа победа над Акрапович, от когото падна два пъти през пролетта в плейофите, а един мач завърши наравно. Славия стартира сезона с домакинско равенство 1:1 срещу Берое.

Групата на Локомотив: Антони Милина, Мартин Луков, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Искандар Джалилов, Милош Петрович, Игор Банович, Парвизджон Умарбаев, Янко Ангелов, Петър Шопов, Елитон Жуниор, Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович, Симеон Райков, Филип Михалевич, Димитър Илиев

Групата на Славия: Георги Петков, Антонис Стериакис, Александър Александров, Андреа Христов,  Димитър Буров, Димитър Велковски, Неманя Иванов, Александър Станисавлевич, Владислав Узунов, Галин Иванов, Георги Йомов, Емил Мартинов, Славчо Шоколаров, Филип Кръстев, Кристиян Пешов, Момчил Цветанов, Янис Карабельов, Цветелин Чунчуков, Милчо Ангелов

Снимка: lokomotivpd.com