Локо на полуфинал за купата след драма с дузпи срещу Етър (ВИДЕО)

Равенство 1:1 в редовното време и продълженията и триумф за „черно-белите“ при дузпите оставиха жива мечтата за трофея

Локомотив (Пловдив) е първият полуфиналист за Купата на България. “Черно-белите” продължават борбата за ценния трофей и Лига Европа след драматична победа с дузпи над Етър във Велико Търново.

Драмата на стадион “Ивайло” бе пълна и след 1:1 в редовното време и продълженията с попадения на Иван Стоянов от дузпа и Димитър Илиев дузпите трябваше да решат победителя. Иван Стоянов от дузпа в 73-ата минута и Димитър Илиев в 81-ата оформиха равенството.

Двата тима си размениха точно 20 изпълнения от бялата точка. Етър на два пъти бе на едно точно изпълнение от продължаване напред, но в крайна сметка със 7:6 пловдивчани стигнаха до успеха. По ирония на съдбата именно Иван Стоянов пропусна, както и Милчо Ангелов се оказаха фатални за „болярите“. Те можеха да приключат и преди това мача, но Елитон и Асен Георгиев не вкараха при първите 5 дузпи.

Стивън Езе бе точен, а след това вратарят Илко Пиргов направи четвъртото си спасяване и „черно-белите“ ликуваха.

Така играчите на Бруно Акрапович запазват мечтата си за триумф в турнира. Пловдивчани очакват съперника си измежду победителите в двойките Лудогорец – ЦСКА-София, Струмска слава – Септември и Ботев – Черно море.