Локо направи 1:1 като гост на Славия (ВИДЕО)

Реферът Ивайло Стоянов – Сватбата даде 2 дузпи, но тази за домакините бе напълно измислена

Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 като гост на Славия в двубой от 15-ия кръг в шампионата пред погледа на националния селекционер Георги Дерменджиев.

В 13-ата минута Славчо Шоколаров стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Мартин Луков се справи с удара му.

Десет минути преди почивката шут на Дейвид Малембана излезе в аут, а в 41-ата минута гредата помогна на „белите“ да не допуснат попадение. Бирсент Карагарен центрира към Ален Ожболт и неговият удар се отби в страничния стълб зад Георги Георгиев.

През втората част липсваха чистите голови положения, а двата тима размениха попадения след изпълнение на дузпи. В 73-ата минута Емил Виячки извърши нарушение в наказателното поле срещу Петър Витанов и капитанът Димитър Илиев даде аванс за Локомотив.

Три минути по-късно Радослав Кирилов стреля неточно от наказателното поле.

В 80-ата минута Славчо Шоколаров беше повален в наказателното поле от Йосип Томашевич и Галин Иванов изравни при 11-метровия наказателен удар. Повторенията обаче показаха, че няма абсолютно никакъв контакт между двамата, а всичко е плод единствено на желанието на рефера Ивайло Стоянов – Сватбата

В добавеното време на срещата Анте Аралица стреля опасно към вратата на домакините, но топката излезе в аут.

Локомотив е на второ място в класирането с 33 точки, докато Славия заема петата позиция с 23 спечелени точки. Пловдивчани имаха шест поредни победи преди равенството днес, докато „белите“ бяха с четири последователни успеха в Първа лига.