Локо направи 4:4 в луд мач срещу Арда (ВИДЕО! - DC news

Локо направи 4:4 в луд мач срещу Арда (ВИДЕО!

Расистки скандал в края на срещата остана ненаказан от рефера Волен Чинков

Арда и Локомотив (Пловдив) изиграха спиращ дъха двубой от 30-ия кръг на Първа лига. Двубоят в Кърджали завърши наравно 4:4, като „смърфовете“ изоставаха с 1:4 до 73-ата минута, но успяха да стигнат до равенството, а в края имаха няколко отлични възможности дори за трите точки.

Още в 3-ата минута Тонислав Йорданов откри от дузпа, но три минути след това Димитърр Илиев изравни. В 64-ата минута Лъчезар Котев изведе домакините напред, а малко след това Иван Тилев вкара трети гол за кърджалийци. В 73-ата минута Иван Коконов направи 4:1, но само три минути след това Венсан Марсел върна гостите в мача. В 86-ата минута Ивайло Димитров вкара трети гол за „смърфовете“, а в 89-ата минута Милош Петрович оформи крайното 4:4. Така Локомотив събра 37 точки.

Берое измъкна точка като домакин на ЦСКА 1948 след 2:2 у дома. Повече от 20 минути гостите играха с 10 души заради червен картон на Тунгара. Равенството запази седмото място за старозагорци и точката преднина пред преследвачите ЦСКА 1948 и Локомотив.

Александър Колев изведе домакините напред с гол от дузпа в 44-ата минута. В началото на втората част в рамките само на две минути двата отбора си размениха по едно попадение. Симеон Мечем (55) изравни с фамозен удар от дистанция, а Ивайло Чочев (57) върна аванса на „червените“. В 90-ата минута обаче Берое изравни отново с попадение на Алиун Фал.

В същото време Локомотив (Пловдив) осъжди остро поведението на Петко Ганев от Арда в последните минути на срещата между двата отбора. Защитникът на домакините си е позволил да отправи обидни и расистки квалификации към Кристиан Гомис, който от своя страна му потърси сметка за тези думи. Това своеволие на Ганев остана ненаказано от съдията Волен Чинков.

Локомотив застава твърдо зад Кристиан Гомис в този момент! Такива грозни действия показват липса на спортсменство, феърплей и уважение към противника на терена!