Локо направи скучно 0:0 с Арда (ВИДЕО)

Пресилен червен картон за Стивън Езе след почивката, „черно-белите“ остават на третото място

Локомотив (Пловдив) направи домакинско нулево равенство с Арда в мач от 18 кръг на Първа лига. Така „смърфовете“ не успяха да се възползват от грешката на Левски срещу Берое (1:1) в събота.

При успех тимът на Бруно Акрапович щеше да се изравни със „сините“ на второто място, а сега останаха трети с 37 точки – на 2 зад „сините“ и на 8 от Лудогорец. Гостите пък запазиха шестото си мяст0 с 26 точки.

„Черно-белите“ завършиха мача с човек по-малко, след като в 74-ата минута Дино Езе получи втори жълт картон. Реферът Стефан Апостолов малко преди това не даде втори жълт картон на Александър Георгиев от Арда.

За играч на мача бе избрат вратарят на домакините Мартин Луков, който направи 2 решителни спасявания след удари на Лозев и на смяната Спас Делев.