Локо най-сетне изригна с 4:1 срещу Берое (ВИДЕО)

„Черно-белите“ с първа победа за годината след пълен обрат срещу старозагорци

Локомотив (Пловдив) обърна Берое от 0:1 до 3:1 на „Лаута“ в мач от 24 кръг на Първа лига и записа първа победа за годината. Голаджията мартин Камбуров излезе с капитанската лента на гостите, но този път не успя да се разпише.

Гостите откриха резултата в 23-ата минута, когато Бандаловски намери Бриджидо в пеналта, а португалецът овладя и прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините бързо изравниха. В 32-ата минута Димитър Везалов бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и направи 1:1. Веднага след гола Карлос Охене получи червен картон, след като влезе грубо с бутонките и остави Берое с 10 души на терена.

В 37-ата минута „черно-белите“ стигнаха до пълен обрат. Абделхаким Буна намери Един Бахтич с дълъг пас, той овладя в пеналта и прати топката в мрежата със силен удар за 2:1.

В 64-ата минута Анте Аралица успя да изведе Димитър Илиев зад отбраната на старозагорци. Капитанът напредна и прати топката в мрежата с прецизен удар за 3:1.

10 минути преди края Ален Ожболт направи 4:1 след отлично центриране на Момчил Цветанов.

По този начин Локомотив се изкачи на девето място с 29 точки, докато Берое остана пети с 42 точки, с една по-малко от Ботев (Пловдив), който днес направи 1:1 като гост на Дунав.

В последния мач за днес ЦСКА е домакин на Септември.