Локо пак гази столичани, обърна Септември с 3:1 (СНИМКИ И ВИДЕО)

„Черно-белите“ изблязоха временно пети, във вторник са гости за Купата на Поморие

Локомотив (Пловдив) постигна пета победа в Първа професионална лига. „Черно-белите“ продължиха със силните си игри, като днес постигнаха обрат от 1:0 за 1:3 срещу Септември насред София. Головете за успеха реализираха Анте Аралица, Бирсент Карагарен и Асен Георгиев.

Домакините от Септември първи успяха да поведат в резултата в 19-та минута. Асен Чандъров подаде към Исмаел Байду и играчът на столичани вкара за 1:0. Две минути преди това Анте Аралица можеше да реализира, но шутът му мина на сантиметри от страничната греда. Локомотив бързо изравни, като „смърфовете“ бяха точни за 1:1 след половин час игра. Анте Аралица засече центриране на Парвиз Умарбаев и възстанови равенството. В 37-та минута Димитър Илиев бе повален в наказателното поле на домакините, но реферът Никола Попов не отсъди дузпа.

В началото на втората част Локомотив стигна до пълен обрат. Изстрел на Димитър Илиев затрудни вратарят Галев, който изби топката, а при добавката капитанът Бирсент Карагарен не сбърка за 1:2. Септември отговори с греда. Иван Стоянов засече центриране на Борис Галчев, а топката срещна напречната греда на Мартин Луков. Десет минути преди края Локомотив стигна до трети гол във вратата на „септемврийци“. Асен Георгиев засече топката и я прати в далечния ъгъл за крайното 1:3.

С победата Локомотив събра актив от 16 точки и е на 5-та позиция във временното класиране. Във вторник възпитаниците на Бруно Акрапович излизат срещу Поморие в 1/16-финал за Купата на България. Срещата е от 16:00 часа на градския стадион в Несебър.

Снимки: lokomotivpd.com