Локо победи Ботев с 1:0 като гост в първи четвъртфинал при U15 (СНИМКИ)

Всичко ще се реши на реванша във вторник на „Лаута“

Локомотив (Пловдив) постигна победа като гост над Ботев (Пловдив) в първи 1/4-финал от Републиканското първенство до 15 години. Възпитаниците на Даниел Димитров надвиха своя съперник с 0:1 на Коматево. Единственото попадение в срещата бе дело на Георги Мавродиев.

Двата тима направиха равностоен сблъсък, като всичко ще се решава на реванша на „Лаута“. „Канарчетата“ бяха без двама от най-добрите си футболисти – Николай Василев и Бисер Бонев.

През първите 35 минути двата отбора не стигнаха до гол и се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

В 45-та минута вратарят на Локомотив Петър Мильотев, с помощта на гредата, запази мрежата си суха след опасна атака на домакините и удар отблизо на Никола Филипов.

В 50-та минута Георги Мавродиев подаде в наказателното поле, топката бе засечена от Васил Църцев, който пропусна да изведе напред „черно-белите“ от изгодна позиция. Три минути по-късно Локомотив поведе в резултата. Георги Мавродиев бе изведен срещу вратаря и не сбърка за 0:1. Отново той можеше да удвои преднината на „смърфовете“ в 58-та, но ударът му с глава мина над целта. В последните минути Йордан Ангов също можеше да реализира за „черно-белите“, но защитник в „жълто-черно“ му попречи.

Реваншът между двата тима е на 19.06, вторник, от 18:00 часа на ст. „Локомотив“ в парк „Лаута“. В другите четвъртфинални първи срещи Левски победи с 1:0 ДИТ, Славия и Лудогорец завършиха 1:1, а Литекс се наложи с 2:1 над ЦСКА-София.

Снимки: lokomotivpd.com, botevplovdiv.bg