Локо победи Ботев (Враца) с 2:0 и отново е втори (ВИДЕО)

Диниш Алмейда и Георги Илиев с красиви попадения, „черно-белите“ временно на 3 точки от шампиона Лудогорец

Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0 в първи двубой от 16-ия кръг на Първа лига. Головете за успеха реализираха Диниш Алмейда и Георги Илиев. След този успех Локо е на второто място с актив от 36 точки и мач повече от Левски. Врачани са на 12-ото място с 13.

В 14-ата минута на двубоя дойде и първата опасност пред вратата на Ботев (Враца), но шут на Аралица беше спасен от Костов. Десет минути по-късно Домовчийски и Петър Атанасов направиха добро двойно подаване в наказателното поле на домакините, но атаката пропадна.

Едно от най-дискусионните положения дойде в 27-ата минута, когато Ален Ожболт тръгна в атака от собствената си половина, но тя беше спряна с флаг за засада, което беше неправилно решение.

В 33-ата минута Локомотив отбеляза гол. При опита си да центрира Диниш Алмейда прати топката във вратата с помощта на страничната греда, което бе доста интересно попадение.

През втората част Ботев се активизира и създаде няколко опасности пред Луков, но най-чистото беше пропуснато от Домовчийски, който опита с елегантен и фин удар прати топката в аут. В 69-ата минута Лясков падна в наказателното поле на Локомотив след контакт с бранител на Локомотив, но съдията остави играта да продължи и не отсъди дузпа.

Локомотив стигна и до втори гол, когато в края на двубоя Димитър Илиев сложи топката на крака на влезлия като резерва Георги Илиев и той оформи крайното 2:0.

В следващия кръг след паузата в шампионата Локо е гост на шампиона Лудогорец, който в неделя гостува на последния Витоша (Бистрица). В момента разликата между двата тима е едва 3 точки.