Локо победи Пирин с 1:0 (ВИДЕО)

Бруно Акрапович доволен след първия успех на „черно-белите“ под негово ръководство, Петър Хубчев гледа мача

Локомотив (Пловдив) се наложи с 1:0 над Пирин в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Това бе първа победа на „черно-белите“ в официален двубой под ръководството на старши треньора им Бруно Акрапович.

Срещата игра пред погледа на националния селекционер на България Петър Хубчев и при закрити врата на стадиона в парк „Лаута“, заради наказанието на „смърфовете“.

Домакините натиснаха още от първите минути. Гостите пък разчитаха на подсилена защита и контраатаки. В 3-ата минута Димо Бакалов не успя да засече топката след центриране отдясно. В 15-ата минута Асен Георгиев изчисти топката след подаване към Радослав Кирилов.

Седем минути по-късно нападателят на „черно-белите“ Анте Аралица падна в наказателното поле на съперника след сблъсък със защитник, но съдията даде сигнал играта да продължи.

Настойчивостта на локомотивци бе възнаградена в 29-ата минута, когато Димо Бакалов хладнокръвно реализира за 1:0 след подаване на Веселин Марчев. Гостите реагираха и в 33-ата минута Тодор Паланков стреля отдалеч, но топката излезе в аут.

В 42-ата минута Анте Аралица излезе сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Пирин изчисти топката.

Домакините започнаха и второто полувреме по-активно. В 50-ата минута Веселин Марчев стреля, но топката се отби в тялото на Димитър Благов. В 61-ата минута Асен Георгиев получи травма и бе заменен от Стивън Езе. Така африканският бранител направи дебюта си в официален мач за Локомотив (Пд).

В 63-ата минута Парвиз Умарбаев отправи неточен удар към вратата на противника от удобна позиция. Две минути по-късно същото стори и съотборникът му Стивън Езе. Гостите можеха да изравнят в 68-ата минута, когато Тодор Паланков шутира от изгодна позиция, но топката премина покрай вратата на Илко Пиргов.

Домакините останаха с човек по-малко в 84-ата минута, след като дебютанта в техните редици Абделхаким Буна получи втори жълт. До края на мача не се случи нищо интересно.

„Доволен съм от успеха. Трудно се работи, за да направиш един отбор такъв, какъвто искаш и си представяш. Някои от футболистите ни не бяха достатъчно добре подготвени, преди подновяването на сезона. Обърнахме внимание на това и е нормално, че изглеждаме по-солидни в момента.

Както ние, така и съперникът ни имаше своите шансове. Футболът за това е интересен. Можеше да стане всичко.

реперенето в края е част от играта. Трябва ни повече движение по двата фланга и бързо преливане от атака в защита.
Искам още няколко качествени играчи, за да можем да играем така, както трябва. Който не успее да постигне изискванията ми – напуска отбора. Не мислим за първата шестица Продължаваме да градим отбора и играем мач за мач“, заяви Бруно Акрапович.

Локомотив (Пловдив): Илко Пиргов, Мохамед Муса, Димитър Везалов, Асен Георгиев (61-Стивън Езе), Димитър Велковски, Игор Банович, Димо Бакалов (89- Филип Михалевич), Абделхаким Буна, Анте Аралица, Парвиз Умарбаев, Веселин Марчев (80- Янко Ангелов)

Пирин: Георги Георгиев, Александър Башлиев, Анти Рениа, Димитър Благов (64- Аймен Суда), Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Радослав Кирилов, Румен Сандев, Тодор Паланков, Юлиян Попев, Флорент Боджадж.

Снимка: lokomotivpd.com