Локо победи с 2:0 Левски и е на крачка от нов финал за Купата!

Димитър Илиев и Бирсент Карагарен наказаха „сините“ с фантастични голове

Носителят на трофея Локомотив (Пловдив) постигна напълно заслужена победа с 2:0 над Левски в първи полуфинал на турнира за Купата на България. Герои за „черно-белите“ станаха капитанът Георги Илиев и Бирсент Карагарен, които отбелязаха два красиви гола и дадоха ценен аванс преди реванша след 2 седмици.

Локомотив стартира доста по-силно срещата и доминираше изцяло в първите минути над своя опонент. Все пак първата по-сериозна опасност пред двете врати бе към тази на „смърфовете”. Тогава Алар центрира от корнер на близката греда, а бранителят Янис Каргас отигра с глава, но топката профуча над напречната греда на Луков.  Постепенно „черно-белите” започнаха да контролират изцяло срещата, а в 23-ата минута Янис Каргас сгреши фатално.

Гръцкият бранител показа, че не разполага с нужната техника да премине през трима играчи на Локомотив в половината на Левски. Лукас Масоеро получи топката и видя вляво непокрития Димитър Илиев.

Капитанът на домакините стреля с левия крак силно в ъгъла на Миятович, а сърбинът остави топката да влезе във вратата му – 1:0 за Локомотив.

Футболистите на Бруно Акрапович продължиха да контролират събитията на терена и след първия си гол. Бранителят на Левски Холмар Ейолфсон пък рискува да беше изгонен след 40 минути игра, след като направи фаул за жълт картон в 39-ата, а миг по-късно последва и ново нарушение. Все пак реферът Ивайло Стоянов го предупреди само.

В последната минута на първата част Локомотив направи 2:0 след страхотна атака. Умарбаев вляво пусна фронтално за Томашевич. Той напредна към аутлинията и даде пас с финес към Карагарен, който бе „изпуснат” от капитана Иван Горанов и отблизо увеличи своето превъзходство над „сините”.

В 51-ата минута жълт картон получи Янис Каргас. Бранителят цинично задържа оставащия „очи в очи“ Анте Аралица с Милан Миятович и останаха сериозни съмнения дали гръкът не трябваше да бъде изгонен директно.

Втората част игровото темпо бе изравнено, като териториалното превъзходство на „смърфовете” бе неутрализирано донякъде от Лвески.  В 68-ата минута „сините” можеха да намалят изоставането си, но Станислав Костов прецени да шутира диагонално, вместо да подава в непокрития Станислав Иванов отдясно и Мартин Луков улови. В 76-ата минута Холмар Ейолфсон извърши нарушение срещу Анте Аралица, като реферът Стоянов не му вдигна втори жълт картон.

Три минути преди края на редовното време Милан Миятович трябваше да прави спасяване след центриране на Момчил Цветанов, за да предотврати трети гол в своята врата. Това беше и последният по-интересен момент от първия полуфинал между двата тима. Реваншът е след две седмици на „Герена”.