Локо победи с 2:1 ЦСКА и е на точка от върха! (СНИМКИ И ВИДЕО)

Тимът на Бруно Акрапович нанесе първо поражение на „червените“ от началото на сезона

Локомотив (Пловдив) записа важна победа над ЦСКА-София. “Черно-белите” надвиха “армейците” с 2:1 след автогол на Юрген Матей и попадение на Момчил Цветанов, при което обаче топката отново ришокира в Матей. Това бе първа загуба за „червените“ от началото на сезона.

Успехът прати Локомотив на второ място във временното класиране с актив от 15 точки, само с 1 по-малко от Лудогорец. ЦСКА пък дели четвъртото място с Черно море, който победи с 2:0 Арда, като също нанесе на гостите първо поражение.

В 30-та минута възпитаниците на Бруно Акрапович откриха резултата! Лукас Салинас центрира от пряк свободен, а Юрген Матей от гостите игра с глава и прати топката в собствената си врата за 1:0. Седем минути по-късно Момчил Цветанов се възползва от грешно подаване на Антов, напредна и с шут от 22 метра вкара за 2:0. В 68-та ЦСКА-София върна един гол – Тиаго вкара след пряк свободен удар.

В следващия кръг Локомотив гостува на Берое. Двубоят е на 4 октомври (неделя) от 17:45 ч.