Локо победи с 3:1 като гост Черноморец (ВИДЕО)

„Черно-белите“ направиха обрат с голове на Кристиан Илич и Александър Иванов, Момчил Цветанов пропусна дузпа

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) се наложи с 3:1 над лидера в Югоизточната Трета лига Черноморец (Бургас) в контролна среща, която се игра на стадиона на „акулите“.

Преди почивката локомотивци излязоха с осем момчета от школата и се видя, че младият им състав няма особени аргументки срещу третодивизионния отбор. Въпреки това те създадоха първата голова възможност, но Георги Минчев пропусна.

В 35-ата минута Черноморец поведе след като имаше надмощие около 20 минути. Милен Танев центрира от фаул, топката отскочи около точката за изпълнение на дузпа, където защитниците на Черноморец Стоян Мантаров и Нуретин Пюскюлю опитаха да отклонят топката, което заблуди вратаря Илко Пиргов, който не реагира.

Пет минути преди края на първата част акулите“ можеха да водят с 2:0, но от 3 метра Стоян Кижев уцели страничната греда.

Минута по-късно Локомотив (Пловдив) получи дузпа, която обаче Момчил Цветанов прати в гредата.

През втората част обаче гостите от Пловдив вкараха повече хора от основния си състав и логично обърнаха развоя на мача. Старши треньорът на Черноморец Малин Орачев пък даде шанс също на младите момчета, които бяха на пейката.

В 63-ата минута Кристиян Илич изведе новото попълнение Александър Иванов, който изравни за 1:1.

В 79-ата минута Илич се разписа за 2:1 и направи пълен обрат за своите, а Цветанов оформи крайното 3:1 в 90-ата минута.

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Петър Петров, Видол Сейменски, Николай Николаев, Конър Руан (75′ Момчил Цветанов), Сашо Лебанов, Иван Михайлов, Александър Колев, Александър Иванов, Георги Минчев (59′ Кристиан Илич)