Локо победи с 4:0 Марица в контрола (ВИДЕО)

„Черно-белите“ уредиха проверка с Черноморец (Балчик) на 24-и януари, „жълто-сините“ играят на 26-и януари срещу Витоша (Бистрица)

Локомотив (Пловдив) постигна убедително 4:0 срещу Марица (Пловдив) в контрола днес на „Лаута“. Първото полувреме завърши без гол, но и след почивката „черно-белите“ бяха по-добрият отбор.

В 51-та минута Бирсент Карагарен нахлу в наказателното поле и стреля точно, откривайки резултата. В 60-та минута Илия Николов сгреши при хвърлянето с ръце на уловената топка и Атанас Савов фаулира състезателя на домакините, в който попадна топката. Така бе отсъдена дузпа, която бе реализирана от Ален Ожболт. Парвиз Умарбаев в 64-ата минута направи 3:0 с фалцов удар от воле, след подаване на Карагарен. Малко след това, в 66-та, Илия Николов изби от голлинията удар на Никола Марич, но се оказа, че топката е преминала голлинията и резултатът стана 4:0.

До края на срещата домакините имаха още няколко шанса да отбележат, но това не се случи. “Жълто-сините” стигнаха до няколко разбърквания в наказателното поле на съперника си, но не успяха да отбележат.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Николай Димитров – капитан, Тодор Тимонов, Христо Янчев, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Мирослав Радев, Пламен Табаков, Лъчезар Ангелов. Резерви: Горан Гръблев, Мартин Анастасов, Йордан Пейчинов, Атанас Савов, Георги Георгиев, Ерик Смилянов, Стоян Пидев, Милен Танчев, Александър Праматаров. Треньор: Борислав Караматев

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Мустафа Абдулахи, Абделхаким Буна, Янко Ангелов, Игор Банович, Вилим Посинкович, Анте Аралица, Димитър Илиев – капитан. Резерви: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Уирис Густаво, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Петър Рогозански, Парвиз Умарбаев, Никола Марич. Треньор: Бруно Акрапович