Локо победи Славия с 3:0 и излиза срещу Черно море за седмото място (ВИДЕО)

Първият плейоф е в сряда във Варна, а реваншът е в Пловдив в събота

„Черно-белите“ продължават пътя си към Лига Европа с общ резултат 6:1, след като победиха с 3:1 в Пловдив, а след това Славия спечели Купата на България след дузпи срещу Левски. Затова и мачът бе без значение за „белите“, а в редиците им имаше доста юноши.

Така Локо ще играе срещу Черно море за седмото място. Първият мач ще е във Варна в сряда от 19:00 часа, а реваншът ще е на 19 май, събота, от 19:45 часа на „Лаута“. Двата тима ще определят кой ще се съревновава срещу третия в първата шестица за място в Лига Европа.

Резултатът бе открит в 26-ата минута от Парвизджон Умарбаев. Таджикът получи топката на границата на наказателнто поле от Димо Бакалов и с премерен удар с левия крак откри резултата.

В 82-ата минута Янко Ангелов засече с глава центриране от пряк свободен удар на Симеон Райков и удвои резултата.

В 86-ата минута Милчо Ангелов пропусна дузпа за Славия, като вратарят Антони Милина отрази ударът му и топката се отби от гредата.

Крайният резултат фиксира Анте Аралица с добавка, след като далечен свободен удар на Симеон Райков нацели напречната греда.