Локо претърпя тежка загуба с 1:6 в Разград (СНИМКИ И ВИДЕО)

Бруно Акрапович пусна експериментален състав и запази титулярите за финала за Купата на България, пое вината за поражението върху себе си

Локомотив (Пловдив) претърпя тежка загуба с 1:6 при гостуването си на шампиона Лудогорец в Разград. Старши треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович излезе с експериментален състав, като запази повечето от титулярите за финала за Купата на България – капитанът Георги Илиев и наказаният Анте Аралица не бяха в групата, на вратата застана Илко Пиргов, а пред него бяха предимно резерви.

Oще в началните секунди домакините поведоха и огорчиха Христо Крушарски, Георги Иванов-Гонзо и малцината „черно-бели“ фенове. Козмин Моци засече с глава центриране на Антон Неделяков и реализира за 1:0. В 13-та минута Лудогорец удвои чрез Вандерсон. Отново той бе точен в 22-та минута след подаване на Мавис Чибота. Няколко минути преди края на първата част Каули Оливейра направи 4:0.

В 66-та минута Локомотив намали резултата. Кенан Муслимович бе точен с премерен изстрел от наказателното поле. До края на срещата Лудогорец направи 6:1 след попадения на Жоржиньо и Мавис Чибота.

Официален дебют в професионалния футбол направи юношата Петър Петров. Той влезе на смяна в 85-та минута, заменяйки Акинсола Акиниеми.

В сряда от 19:15 часа Локомотив излиза за втора поредна Купа на България срещу ЦСКА-София на националния стадион „Васил Левски“.

ЦСКА направи 0:0 срещу Славия, като „белите“ пропснаха да вземат победата след като Радослав Кирилов нацели гредата в 76-ата минута с красива задна ножица.

„Армейците“ са на второ място с 52 точки, следвани от Левски и Локомотив с по 50, Славия с 49 и Берое с 43.

Левски гостува на Берое тази вечер от 21:00 часа и при победа може да изпревари ЦСКА във временното класиране и в борбата за Лига Европа.

ЛУДОГОРЕЦВладислав Стоянов, Антон Недялков (82 – Станислав Манолев), Козмин Моци, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Каули Оливейра (83 – Дан Битон), Стефан Баджи, Абел Анисе (70 – Светослав Дяков), Жоржиньо (78 – Димо Бакалов), Мавис Чибота, Вандерсон (71 – Талеб Тауата)

ЛОКОМОТИВИлко Пиргов, Акинсола Акиниеми (85 – Петър Петров), Петър Витанов (61 – Парвиз Умарбаев), Лукас Масоеро (47 – Йосип Томашевич), Милош Петрович (48 – Динис Алмейда), Николай Николаев, Лукас Салинас (60 – Бирсент Карагерен), Кенан Муслимович, Доминик Малонга, Момчил Цветанов