Локо продължава защитата на Купата след драма и 4:3 след продължения над Загорец (ВИДЕО)

Редовното време завърши 2:2, Пламен Иванов с хеттрик във вратата на „черно-белите“

Двукратният носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) се измъчи до крайност, за да отстрани третодивизионния Загорец (Нова Загора) с 4:3 след продължения на 1/16-финалите в турнира.

Редовното време завърши 2:2, а за Загорец хеттрик записа Пламен Иванов, който откри резултата, след това три минути преди края изравни за 2:2. В средата на второто продължение пак той вкара от дузпа, за да намали на 3:4.

Поведението на един от лидерите в Първа лига и носител на трофея изглеждаше доста несериозно, като пловдивчани откровено бяха подценили съперника си.

Новозагорци доказаха подготовката си, след като почти през целия мач бяха преследвани от малшанс, но стигнаха до 2:2 в 87-ата минута чрез втория гол в мача на Пламен Иванов.

Опитният вратар Евгени Караманов отстъпи мястото си на Иван Стоянов, а Пламен Иванов замени Георги Георгиев, след като до 15-ата минута и двамата се контузиха. И малко респектирани, домакините допуснаха две положения пред втория вратар на тима Мирослав Миндев веднага след това.

В 18-ата минута Загорец отговори с бърза атака, при която Денислав Атанасов финтира добре Лукас Масоеро, пращайки защитника в обратната посока. Ударът на Атанасов обаче беше блокиран и топката излезе в корнер. От последвалия ъглов удар Загорец поведе в резултата. Резервата Пламен Иванов изпревари всички в наказателното поле и засече с глава, а топката описа неспасяема парабола и се оплете в мрежата, като трябва да се отбележи, че му помогна много и ниският ръст на вратаря Пиргов.

4 минути по-късно обаче Локомотив изравни, след като топката срещна ръката на снажния централен бранител Явор Иванов. Капитанът Димитър Илиев вкара, а нещастието за Иванов продължи и в следващите минути. В 30-ата минута той си вкара автогол и пловдивчани излязоха напред.

Играчите на Локомотив привидно владееха топката, но в последните 10 минути Загорец натисна и стигна до равенството 2:2. Защитата на „смърфовете“ позволи на Милен Митев да стреля към вратата на Илко Пиргов. Топката се отби в напречната греда, а Пламен Иванов беше най-съобразителен и от метър разстояние до голлинията прати топката в мрежата.

Това явно е раздразнило треньорът на Локомотив Бруно Акрапович и е имало разговор на висок тон, защото началото на първото продължение мина в сериозен щурм на играчите му. И Парвизджон Умарбаев направи 2:3 в 99-ата минута. В 105-ата минута Кенан Муслимович, след като преди това пропусна два пъти, вкара по диагонала за 2:4.

Но драмата не беше свършила и Явор Иванов изкупи частично греховете си при двата гола, за да спечели дузпа в 117-ата минута. Пламен Иванов вкара за 2:3, а до края пловдивчани успяха да удържат победата.