Локо разби с 4:0 Гигант (Съединение)

Два гола на Анте Аралица, по един на дошлите на проби Миховил Клапано и Кенан Муслимович

Локомотив (Пловдив) победи с 4:0 Гигант (Съдениние) в контролна среща, играна на стадиона на „черно-белитe“ в Пловдив.

Дошлият на проби хърватин Миховил Клапано откри резултата още във втората минута, а Анте Аралица се разписа последоветелно в 32-ата и 38-ата минута.

През второто полувреме след многото извършени смени в играта темпото спадна. Друг пробващ се в Локо играч Кенан Муслимович фиксира крайното 4:0 в 80-ата минута. Муслимович е босненец, роден във Виена.

Феновете на Локо отново разпънаха огромен транспарант „Равно финансиране или ст. Пловдив, не разделяйте Пловдив“.

В първата си контрола „черно-белите“ направиха 1:1 с Атлетик (Куклен).

На 20-и януари Локомотив пътува за Турция, където ще прекара 2 седмици в курорта Белек.

Локомотив: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Милош Перишич, Миховил Клапан, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица ( Илко Пиргов, Кристиан Томов, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Игор Хайнен, Мелдин Исуфи, Мирза Хасанбегович, Валентино Пулиезе, Нермин Халиета, Йордан Тодоров, Един Бахтич, Кенан Муслимович, Парвиз Умарбаев, Николай Николаев, Момчил Цветанов)