Локо с 0:0 в отложения мач срещу ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Димитър Илиев пропусна дузпа, ВАР отмени по 1 гол и за двата отбора

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в отложен мач от първия плейофен кръг на Първа лига. Равенството не позволи на „черно-белите” да узаконят второто си място в крайното класиране, като тимът все пак увеличи преднината си пред третия ЦСКА-София с четири точки. Локо е с 60 , а „червените” са с 56 и мач по-малко. Тимът на ЦСКА 1948 пък събра 41 точки в своя актив.

Големият акцент в срещата е върху Даниел Наумов, след като стражът на столичани улови топката при изпълнение на дузпа от Димитър Илиев и на практика спаси точката за своя тим.

В края на срещата пък Ангел Лясков от гостите бе изгонен след бързи два жълти картона.

Срещата стартира в много добро темпо, като и двата отбора имаха разноо бразни нападения в първите минути. След 14 минути игра Бирсент Карагарен бе изведен сам срещу Даниел Наумов, който събори играч на Локо Пловдив в наказателното поле на ЦСКА 1948 и реферът Железов посочи бялата точка след съвета от ВАР. Димитър Илиев насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, където се хвърли и Наумов, който улови топката дори.

В 23-ата пък гостите стигнаха до добра възможност, след като Ивайло Климентов отляво опита пас към Димитър Митков, ала Илко Пиргов излезе и улови току тя преди да стигне до нападателя на ЦСКА 1948. В 28-ата минута „смърфовете“ реализираха гол чрез Георги Минчев, но той бе отменен след намесата на ВАР. Съдиите от ВАР видяха нарушение при удара с глава на Минчев спрямо Симеон Петров и попадението бе учудващо отменено. В 35-ата минута пък Георги Минчев отигра с глава към вратата на ЦСКА 1948, а ВАР-реферите разгледаха дали Мартин Хайдаров от гостите играе с ръка, но в крайна сметка играта продължи.

Четири по-късно пък Конър Руан центрира отляво топката към Георги Минчев. Нападателят изпревари Димитър Пиргов и стреля с глава, но не отправи точен удар от сложната ситуация, макар да беше атрактивно изпълнението. В началото на втората част Карагарен засече перфектно центриране на Димитър Илиев с глава, ала ударът му отлетя аут. Пет минути след подновяването на играта Георги Русев центрира превъзходно в наказателното поле на Локомотив за Митков, който обаче не успя да засече топката и пропусна златен шанс за попадение.

20 минути преди края на срещата гостите реализираха гол чрез Ангел Бастунов. Той овладя топката след отклоняване с глава от Димитър Митков и реализира, но след тази ситуация влезе в действие системата ВАР, която разчерта, че пръстите на Бастунов са зад последния бранител на Локомотив (Пловдив).