Локо с класика над Берое (ВИДЕО)

„Черно-белите“ заслужено се завърнаха в Топ 3 на Първа лига, Крушарски полудя

Локомотив (Пловдив) продължава с отличните си игри в Първа лига. Този път „черно-белите“ се наложиха над Берое с категоричното 3:0. Георги Илиев, Бирсент Карагарен и Ален Ожболт се разписаха във вратата на „заралии“ за шестия успех на Локомотив в първенството.

Срещата започна с натиск на пловдивчани. В 5-та минута Георги Илиев нацели страничната греда на вратата на Душан Перниш след директен изстрел от фаул. В 14-та минута гол на Берое бе отменен заради засада. В 28-та минута Локомотив откри резултата! Димитър Илиев се възползва от грешка на гостите, напредна и подаде към Георги Илиев, който засече от малкия пеналт за 1:0. В 39-та минута пловдивчани удвоиха своята преднина. Георги Илиев получи топката от Ален Ожболт в половината на Берое, задържа я и изведе Бирсент Карагарен, който матира Перниш за 2:0.

В 64-та минута Вандерсон проби от дясно и нахлу в наказателното поле на Локомотив, но „черно-бялата“ защита се справи. В 69-та минута изстрел на Иван Минчев мина встрани от вратата на Мартин Луков. В 84-та минута Ален Ожболт направи резултата класически. Той бе изведен от Диниш Алмейда и изскочи очи в очи с Перниш. Словенецът елегантно прехвърли стража и оформи крайното 3:0.

С победата Локомотив се върна на третото място във временното класиране с актив от 20 точки.

В четвъртък „черно-белите“ гостуват на Балкан (Ботевград) в 1/16-финал за Купата на България. Срещата е от 16:00 часа.

Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски остана доволен от победата неговия тим и заяви, че само Лудогорец може да им се опре, а третото място в класирането е минимумът пред отбора през този сезон.

“Ние изпуснахме спирачките вече. Знаете ли за какво иде реч, когато Локомотивът тръгне нанадолнище без спирачки. Да му мислят другите. Ние сериозни противници осен Лудогорец нямаме. Само с тях правим мач. Каквото си кажем, това си постигаме. Тази година третото място е минимумът ни, а може и на второ да завършим. Относно новите двама футболисти тези дни ще има решение”, заяви Крушарски.