Локо с нещастна загуба с 0:1 от Лудогорец (ВИДЕО)

„Черно-белите“ удариха греда, направиха 2 уникални пропуска, Волен Чинков си затрая за 2 дузпи

Лудогорец спечели с 1:0 гостуването си на Локомотив (Пловдив) и отново излезе еднолично на върха с актив от 38 точки, с 3 повече от ЦСКА-София. Локо е на 7-мо място с 21 точки, колкото има и шестия Черно море. Единственото попадение отбеляза Натаниел в 58-ата минута с първия точен удар във вратата на домакините. Марселиньо подаде на голмайстора, който излъга двама играчи на Локо и матира вратаря Мартин Луков.

Шампионите имаха привидно превъзходство, но не успяха да сътворят нищо опасно през първото полувреме. Домакините пък можеха отново вгорчат живота на „орлите“, но в 81-ата минута Вилим Посинкович излезе на чиста голова позиция, но топката нацели страничната греда. В 86-ата минута отново Посинкович проби при контраатака и центрира, а Бирсент Карагарен вместо мрежата уцели вратаря Ренан дос Сантос.

Нещо повече – „смърфовете“ имаха претенции към рефера Волен Чинков за 2 неотсъдени дузпи. Първата бе в 18-ата минута, когато Козмин Моци блъсна Димитър Илиев в пеналта. Втората бе в 81-ата минута, като при центриране в наказателното поле Сисиньо игра с ръка, но съдията отсъди корнер вместо 11-метров наказателен удар.