Локо с уникален шанс за седмото място след 1:2 във Варна (ВИДЕО)

Голът на Филип Михалевич в 84-ата минута може да се окаже златен при победа на реванша в Пловдив

Локомотив (Пловдив) има уникален шанс за седмото място в Първа професионална лига след минимална загуба с 1:2 от Черно море в първия плейф във Варна. Голът на Филип Михалевич в 84-ата минута може да се окаже златен при победа на реванша, който е от 19:45 часа тази събота на „Лаута“. Седмият ще играе мач за влизане в Лига Европа срещу третия в крайното класиране – Левски или Берое.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор, но не успяха да отбележат гол. Първата ситуация за Черно море в мача бе в 3-та минута, когато Георги Божилов стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата на Локомотив. В 13-та минута Радослав Василев стреля към вратата на гостите със задна ножица, но топката излезе в аут.

В 20-та минута бе най-чистото положение през първата част за Локомотив, когато Симеон Райков стреля, но вратарят Благой Макенджиев улови топката. В 29-та минута Даниел Димов засече с глава топката след центриране отдясно, но ударът му бе слаб и вратарят на Локомотив Антони Милина улови топката. В 38-та минута Георги Илиев стреля опасно от около 20-тина метра, но топката отново мина встрани от вратата на Локомотив.

В 49-та минута Атанас Зехиров можеше да вкара за домакините, но от границата на наказателното поле той стреля неточно. В 54-та минута Георги Илиев с прецизен удар от около 25 метра се опита да прехвърли вратаря на гостите Антони Милина, но за късмет на Локомотив топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 59-та минута домакините отново пропиляха чиста възможност. Първо Атанас Зехиров бе изведен отдясно и стреля, но вратарят Антони Милина изби топката, а при последвата добавка Юго Кононго стреля високо над вратата от 4-5 метра.

В 61-та минута Атанас Зехиров със страхотен удар по диагонал отдясно с външен фалц успя да изведе Черно море напред в резултата – 1:0. В 64-та минута Мехди Фенуш се възползва от грешка на гостите в средата на терена, открадна топката, напредна и с техничен удар по земя удвои преднината на домакините. В 82-та минута Черно море можеше да вкара нов гол. Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив, Даниел Димов игра с глава, но топката излезе в аут.

В 84-та минута гостите намалиха пасива си. Абделхаким Буна проби отляво и центрира в наказателното поле на Черно море, където Филип Михалевич, който бе оставен непокрит, вкара за 1:2. В добавеното време вратарят на „черно-белите“ Антони Милина предотврати сигурен гол, след като изби топката след опасен удар от пряк свободен удар на Георги Илиев.

Във втората минута на даденото от съдията 2-минутно продължение Анте Аралица от гостите получи директен червен картон.