Локо се пребори за точка като гост на Дунав (ВИДЕО)

Русенци поведоха 2 гола, но пловдивчани стигнаха до 2:2 в последния си мач за годината

Локомотив (Пловдив) завърши наравно 2:2 при гостуването си на Дунав в Русе. „Черно-белите“ изоставаха в двубоя с 0:2, но успяха да се върнат в мача. Головете за “смърфовете“ вкараха Веселин Марчев и Халед Аяри. По този начин пловдивчани спечелиха трета точка в трети пореден мач под ръководството на Бруно Акрапович, но за шести пореден път не успяха да стигнат до нещо повече.

Първото полувреме премина без  сериозни опасности пред двете врати, а в началото на второто Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов получи пас в наказателното поле от Васил Шопов и прати кълбото във вратата на Илко Пиргов.

В 52-ата минута домакините вкараха нов гол. Мирослав Будинов бе изведен от Диян Димов, след което Димов напредна към наказателното поле и с точен удар удвои за 2:0.

Локомотив (Пловдив) намали резултата в 60-ата минута. След центриране от корнер, Димитър Везалов свали с глава към Веселин Марчев, а атакуващият играч се възползва и намали за 2:1.

В 87-ата минута Локомотив стигна до втори гол. При корнер за Локомотив Халед Аяри се оказа най-съобразителен и вкара първия си гол в елита на България за 2:2.

След последния съдийски сигнал целият отбор отиде пред сектора за гости и благодари на двайсетината фенове, които ги подкрепиха и край Дунава.

След последния си мач за годината Локомотив (Пловдив) заема 9-ото място с 23 точки, колкото има и новакът Септември, но с по-добри показатели.

Снимка: lokomotivpd.com