Локо (Сф) с важно 2:1 над последния Царско село (ВИДЕО)

В последния кръг на редовния сезон столичните „железничари“ гостуват на Ботев (Пловдив)

Локомотив (София) надигра Царско село с 2:1 у дома в двубой от 25-ия кръг на Първа лига, игран на Националния стадион „Васил Левски“.

Октавио даде преднина на „железничарите“ четвърт час след началото на мача, разписвайки се от бялата точка. В 70-та влезлият на почивката Владимир Семерджиев покачи на 2:0. Пет минути преди края на редовното време Венцислав Христов намали изоставането на „царете“, но до края те така и не успяха да стигнат поне до точка. Локомотив се поздрави с победата с двата си точни удара в срещата.

В класирането тимът на Иван Колев събра актив от 25 точки, като е на три от десетия Арда, кръг преди края на редовния сезон, но е със значително по-лоша голова разлика от кърджалийци. Царско село остава последен с едва 13 пункта.

В последния кръг от редовния сезон Локомотив гостува на Ботев (Пловдив), докато играчите на Стефано Макопи приемат Пирин (Благоевград).

Снимка: БГНЕС