Локо спечели Купата (ВИДЕО)

Ален Ожболт вкара победния гол срещу Ботев

Локомотив Пловдив е носител на Купата на България за 2019-а година! В историческия изцяло пловдивски финал „смърфовете“ надделяха с 1:0 над големия си съперник Ботев.

В големия герой за своя отбор се превърна Ален Ожболт, чийто миг на гениалност в 73-ата минута доведе до единствения гол в двубоя на Националния стадион „Васил Левски“.

Така Локомотив стигна до първа Купа на България в историята си. До този момент клубът имаше три трофея във витрината си – шампионската титла и Суперкупата от 2004-а, както и Купата на Съветската армия от 1983 година. След 15-годишната суша обаче най-сетне и Купата е във витрината на отбора, и то след най-сладкият възможен успех – над градския съперник.

С оглед на показаното от двата отбора успехът на Локомотив изглежда заслужен. Предварително Ботев бе сочен като големият фаворит, но двубоят в София за пореден път ни показа, че в подобни дербита, а и като цяло в последните години във финалите на турнира, да бъдеш фаворит не значи нищо.

Момчетата на Бруно Акрапович изиграха отличен тактически мач. Те бяха по-добрият отбор през първото полувреме, а след почивката използваха шанса си с гола на Ожболт 17 минути преди края. А до въпросния край Локомотив хвърли всичко от себе си в защита. Особено в добавеното време натискът на Ботев бе много мощен и доведе до един куп корнери. Това обаче не бе достатъчно за изравнителен гол. Така за втори път в последните три години Купата отиде в Пловдив!