Локо спечели пловдивското дерби с 1:0 в Коматево (ВИДЕО)

Смяната Димитър Илиев досене успеха в 78-ата минута пред погледа на Христо Крушарски и 350 верни фена

Локомотив спечели с 1:0 гостуването си на градския съперник Ботев в среща от 5-ия кръг на Първа лига. Голът в Коматево падна в 78-ата минута и стана след комбинация между две резерви – Елитон центрира от корнер, а Димитър Илиев отбеляза с глава.

Гост на базата в Коматево бе собственикът на „черно-белите“ Христо Крушарски, който бе с охрана и в компанията на легендата Георги Василев. Босът обаче бе посрещнат с аплодисменти от „жълто-черните“ фенове, които накрая го поздравиха и за успеха, въпреки мъката си.

Това бе 107-ото дерби на Пловдив, в което Локомотив вече има преднина от 39 победи срещу 38 за Ботев, а равенствата са 30. Локомотив води и по друг показател – вкарал е две попадения повече при голова разлика 129:127.

С победата Локомотив събра 9 точки и временно се настани на 4-ата позиция, толкова има и третият Берое, а Ботев е седми с шест точки в актива си.

Като цяла обаче 107-ото пловдивско дерби ще се запомни с вяла и слаба игра, като същото важи и за съдийството на Георги Кабаков и неговите помощници.

В 75-ата минута пък факла удари по рамото вратаря на „черно-белите“ Мартин Луков, като това с гаранция ще доведе до солидна глоба и наказание за Ботев.