Локо спря Ботев и е на полуфинал при U15 (ВИДЕО)

„Черно-белите“ направиха 1:1 на реванша и продължават напред с общ резултат 2:1

Локомотив (Пловдив) отстрани Ботев от Републиканското първенство за юноши до 15 години. В мач-реванш от четвъртфиналите „смърфовете“ направиха 1:1, но след победата с 1:0 като гости в първия мач, продължиха напред. Така „черно-белите“ спряха „канарчетата“ от защитата им на титлата от последните два сезона.

Реваншът се игра пред около 350 зрители на централния терен на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“. Двата тима не направиха особено атрактивен сблъсък, а чистите головите положения бяха изключителна рядкост.

Голът за Локо отново вкара Георги Мавродиев, който се разписа и в първия мач в Коматево. Той откри резултата още в 8-ата минута. „Канарчетата“ стигнаха до равенството с попадение на Иван Аврамов от пряк свободен удар в 56-ата минута.