Локо спря победния ход на Лудогорец, наред е Страсбург! (ВИДЕО)

Вратарят Илко Пиргов спаси дузпа на Дан Битон в 9-ата минута

Носителят на Купата на България – Локомотив (Пловдив), успя да спре серията на шампиона Лудогорец в първенството. Разградските „орли“ бяха в серия от пет поредни победи в България, две през миналия сезон и три през новия в Първа лига.

Срещата в Пловдив завърши 1:1, като „смърфовете“ съумяха да ударят първи, след като след точно час игра Бирсент Карагарен прониза свирепо Пламен Илиев, за да открие резултата. По-малко от пет минути по-късно – в 64-ата, Вандерсон с удар по земя изравни, за да оформи и на практика крайния резултат.

Още в самото начало вратарят Илко Пиргов спаси дузпа на Дан Битон в 9-ата минута, когато Сисиньо бе спънат спорно в наказателното поле от Томашевич.

Срещата може да се квалифицира като една от най-стойностите от началото на сезона, след като и двата отбора, въпреки европейските си ангажименти, показаха бърз и стойностен футбол на „Лаута”. И двамата треньори дадоха почивка на някои от титулярите си, но това не се отрази на динамиката на играта.

Въпреки равенството при визитата си в Пловдив, Лудогорец ще запазва лидерската си позиция и е с актив от десет точки след четири изиграни мача. „Орлите” могат да бъдат изместени от първото място от Левски, ако „сините” спечелят визитата си на Царско село в последния мач за кръга днес. Локомотив (Пловдив) пък е на петото място със седем точки, колкото има и ЦСКА, който вчера победи с 1:0 Ботев (Враца).

Локомотив: Илко Пиргов – Стивън Езе, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Николай Николаев (46′ – Бирсент Карагарен), Йосип Томашевич, Елитон Жуниор, Един Бахтич, Парвиз Умарбаев (81′ – Петър Витанов), Уирис де Оливейра, Анте Аралица (58′ – Анте Аралица)

Лудогорец: Пламен Илиев – Антон Недялков, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Сисиньо – Анисе, Яцек Горалски – Дан Битон (84′ – Димо Бакалов), Жоржиньо (67′ – Мавис Чибота), Вандерсон – Якуб Швиерчок (67′ – Клаудиу Кешеру)