Локо стартира със загуба от 0:2 като гост на ЦСКА (ВИДЕО)

Новото попълнение на „червените“ Мауридес вкара гол още при дебюта си, първи гол и за Жоржиньо

Локомотив (Пловдив) започна със загуба с 0:2 новия сезон като гост на ЦСКА на ст. „Българска армия“. „Армейците” напълно заслужиха трите точки, след като диктуваха темпото на игра през целия мач, а „железничарите” имаха само епизодични атаки без да стигнат до чисто голово положение.

Нестор Ел Маестро записа своя дебют начело на ЦСКА в Първа лига с победа, а новото попълнение Мауридес се отчете с гол в 52-ата минута. Първи гол с екипа на „армейците” отбеляза и друг от новите – Жоржиньо в 62-ата минута.

Умарбаев и Михалевич пропуснаха най-чистите положения за Локомотив, като вратарят хвана удара на таджика, а Михалевич стреля неточно от десетина метра.

Дебют за „черно-белите“ направи юношата Петър Шопов, който влезе на смяна малко преди края.

Снимка: LAP.bg